SportKošarkaCrvena Zvezda slavila protiv Budućnosti u derbiju ABA lige

Crvena Zvezda slavila protiv Budućnosti u derbiju ABA lige

Ekipa Crvene zvezde je u utakmici 13. kola ABA lige u dvorani Aleksadar Nikolić savladala Budućnost rezultatom 86:72. Crveno-bijeli su tako slavili u reprizi prošlosezonskog finala i osvetili se aktuelnim šampionima regionalne lige.

Odlično je ekipa Milana Tomića otvorila utakmicu i prvu dionicu je dobila sa ubjedljivih 23:11. U nastavku su ipak uspjeli ispustiti tu prednost, pa je i Budućnost u jednom trenutku drugog poluvremena imala dosta dobru prednost od 63:55.

Ipak, Crnogorci doslovno nestaju s parketa u posljednjoj dionici gdje Zvezda lomi utakmicu i na nešto više od četiri minute do kraja dolazi do dvocifrene prednosti (76:65).

Uspjeli su Beograđani bez većih problema da do kraja utakmice održe prednost i slave novu pobjedu, te su i nakon 13 utakmica ostali neporaženi. Budućnost je u posljednjoj dionici ubacila svega 9 poena (23:9). Prevagu u korist Crvene zvezde je u ovoj utakmiici donio iskusni Stratos Perperoglu, koji je ubacio 23 poena. Kod gostiju je najefikasniji bio Norris Cole sa 21 košem Nemanja Gordić je pružio sasvim dobru partiju. Ubacio je 14 poena, te dodao 3 asistencije