SportNogometCSKA eliminisala Crvenu Zvezdu iz Evropske lige

CSKA eliminisala Crvenu Zvezdu iz Evropske lige

Crvena zvezda se oprostila od Evropske lige, nakon što su u revanš utakmici šesnaestine finala poraženi od CSKA Moskve rezultatom 1:0, a podsjetimo prvi susret u Beogradu završen je bez pogodaka. U prvom poluvremenu ruski klub je imao nešto više loptu u svom posjetu i stvorio je više prilika. Veliku šansu propustio je Konstantin Kuchaev u 35. minuti. U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Alan Dzagoev je pogodio za vodstvo CSKA od 1:0. Dzagoev je imao dobru priliku i u 64. minuti, ali je odlični reagovao Milan Borjan. Zvezda je bila blizu gola u 81. minuti kada nakon pasa Slavoljuba Srnića do lopte nije uspio doći Aleksandar Pešić. U finišu utakmice imali su još jednu veliku šansu preko El Fardoua Mohameda Bena Nabouhanea.