SportCurry uništio Clipperse, Lakersi upisali važnu pobjedu

Curry uništio Clipperse, Lakersi upisali važnu pobjedu

Golden State Warriorsi definitivno više neće biti kanta za nabijanje, kao što je to bio slučaj prošle sezone (imali najgori omjer u ligi).

To je potvrdila i sinoćnja utakmica, u kojoj su Ratnici nakon nevjerovatnog preokreta slavili nad Los Angeles Clippersima u svom Chase Centeru.

Gosti su u trećoj četvrtini imalo vodstvo od čak 22 poena razlike (63:85) i – izgubili. U preostalih 15 minuta meča Golden State je ubacio 52 poena, a Clippersi 20! Warriorsi su tako došli do trijumfa od 115:105.

Pobjednički sastav je predvodio fenomenalni Steph Curry sa 38 poena (devet trica) i 11 asistencija, dobru podršku imao u Andrewu Wigginsu (16 poena). Kod Clippersa su najefikasniji bili Paul George (25 poena) i Kawhi Leonard (24).

Los Angeles Lakersi su teško došli do pobjede nad Chicago Bullsima.

Susret je odlučen u zadnjoj minuti, gosti su u Staples Centeru imali priliku poraziti prvake, ali Zach LaVine je promašio kod rezultata 116:115 na pet sekundi do kraja. Zatim je Dennis Schroder pogodio jedno bacanje za konačnih 117:115, nakon promašaja drugog nije bilo vremena za novi šut Chicaga.

LeBron James je predvodio strijelce Lakersa (28), kod Bullsa se istakao pomenuti LaVine (38).