SportNogometPogocima Hasečića i Hasanhodžića Visočani stigli do druge vezane pobjede: NK Bosna...

Pogocima Hasečića i Hasanhodžića Visočani stigli do druge vezane pobjede: NK Bosna – HNK Branitelj 2:1

KRAJ UTAKMICE: I nakon 93 minute sjajne igre na Gradskom stadionu Luke u Visokom glavni arbitar utakmice zviždukom je označio kraj utakmice 21. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, između ekipa NK Bosna i HNK Branitelj.

Sjajna utakmica, koja je ponudila mnoštvo prilika i tri pogotka je iza nas, a Visočani su uspjeli pogocima Hasečića i Hasanhodžića doći do nove, druge vezane pobjede, nakon što su u prošlom kolu savladali i ekipu Zvijezdu iz Gradačca.

Sjajan posao uradili su tako momci Faruka Dedića u protekla dva gola, osiguravši veoma važne bodove koji bi mogli značiti opstanak visočke ekipe u Prvoj ligi FBiH i u narednoj sezoni.

U narednom, 22. kolu, Bosna će se suočiti sa jednim od direktnih konkurenata u borbi za opstanak u ligi, ekipom Radničkog, te će u Lukavcu igrači iz Visokog probati da dođu do bodova važnih za ispunjenje ovosezonskog cilja ekipe.

Završene su i ostale utakmice Prve lige Federacije BiH, koje se igraju danas, te rezultati na ostalim terenima glase:

Zvijezda – Radnički 3:1,
Metalleghe – Rudar 1:0,
Goražde – Podgrmeč 2:0,
Čapljina – Sloga 2:0 i
Budućnost – Bratstvo 0:0.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos, a vama preporučujemo da i u narednim danima pratite vaš portal Visoko.co.ba, jedini pravi izvor informacija iz Visokog i okoline, kako biste saznali sve informacije u vezi sa svijetom sporta našeg grada.

Sa vama su danas bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog susreta želimo vam ugodan ostatak dana uz srdačan sportski pozdrav.

90’ – Regularni tok utakmice je završen, ali je glavni sudija ovu utakmicu produžio, te ćemo na stadionu u Lukama gledati još tri minute igre.

87’ – Bešić sam u sjajnoj prilici, nakon kontranapada, ali slabo šutira te promjene rezultata nema.

85’ – Pet minuta prije kraja regularnog toka utakmice Čulov je zaradio drugi žuti karton, te će Visočani do kraja utakmice igrati sa igračem manje na terenu. Nakon oštrog starta domaćeg igrača glavni arbitar je bio primoran Čulovu pokazati novi žuti karton.

81’ – Do kraja regularnog toka utakmice ostalo je još samo devet minuta, a domaći igrači počeli su koristiti svoju prednost te zadržavaju vrijeme do kraja utakmice. Ipak, u namjeri da pomogne svojoj ekipi zadržavajući vrijeme Bekan je postao drugi igrač Bosne sa javnom opomenom, odnosno, sa žutim kartonom.

77’ – Desetak minuta prije kraja utakmice nova, treća i posljednja izmjena u redovima Bosne. Priliku će dobiti Tahiri, a zamijenit će strijelca prvog gola, Hasečića.

75’ – Onako kako to čine i domaći igrači, igrači Branitelja su se također razigrali u ovim trenucima, te je Santos bio u solidnoj poluprilici, no njegov slab udarac brani sigurni Bekan.

73’ – Nova šansa za domaće nogometaše, Čiva je asistirao za Hasečića, strijelca prvog gola, ali lopta odlazi preko gola. Utakmica se, na ulasku u posljednji dio, rasplamsala i čini se da ćemo do kraja gledati veoma dobar nogomet.

71’ – Desetak minuta nakon što je ušao u igru mladi Porča pokazuje raskoš svog talenta i dolazi u prvu priliku. Ipak lopta nakon njegovog šuta odlazi pored gola.

69’ – Šest minuta nakon prve slijedi i druga izmjena u redovima visočke Bosne. Ovog puta iz igre je izašao Fazlagić, a u igru će ući Prutina, koji će dobiti priliku na dvadesetak minuta prije kraja utakmice.

63’ – Otprilike još pola sata igre na Gradskom stadionu Luke u Visokom ostalo je do završetka utakmice između Bosne i Branitelja, a domaći igrači nastavljaju stvarati prilike za promjenu rezultata. Ovog puta u dobroj prilici je bio Mujezinović, ali njegov šut je blokiran i nema promjena na stadionu u Lukama.

Ipak, došlo je do izmjene u timu Bosne, a na teren je umjesto Džafića istrčao Porča, koji će dobiti priliku do kraja utakmice.

Na ostalim terenima Metalleghe je u Jajcu uspio povesti protiv Rudara rezultatom 1:0, dok je Čapljina protiv Sloge povećala prednost na 2:0.

57’ -GOOOOOL! I baš kako smo najavili jalova inicijativa domaćih pretvorila se u idealnu priliku za prelazak u vodstvo. Sjajan centaršut Bešića sa desne strane dospio je na pet-šest metara od gola gostujuće ekipe, a na pravom mjestu se našao Hasanhodžić, koji fenomenalno skače i glavom pogađa za novo vodstvo visočke Bosne.

Dakle, inicijativa domaćih se isplatila i novi gol je dokaz dobre igre Visočana u ovoj utakmici.

55’ – Nastavlja se jalova inicijativa Bosne iz prvog poluvremena, pa iako imaju loptu u svom posjedu domaći igrači ne mogu doći do adekvatne prilike za prelazak u vodstvo. No, takva situacija bila je i nakon prvih 15 minuta prvog poluvremena, a onda je uslijedio prvi pogodak domaćih, te je ovo možda samo najava neke jače opsade gola gostiju iz Mostara.

Na drugim terenima Zvijezda je uspjela povećati svoju prednost protiv Radničko, te rezultat na utakmici u Gradačcu glasi 2:0.

50’ – Iako je do kraja utakmice ostalo još 40-ak minuta igrači gostujuće ekipe već su počeli da koriste ovaj, za njih, povoljni rezultat od 1:1, te su počeli da odugovlače i zadržavaju vrijeme.

U Goraždu je, za to vrijeme, došlo do promjene gdje golom Gece od ovog trenutka Goražde vodi rezultatom 2:0 protiv Podgrmeča.

46’ – Počelo je i drugo poluvrijeme utakmice 21. kola Prve lige Federacije BiH koja se igra na Gradskom stadionu Luke u Visoko, između domaće NK Bosne i gostujućeg tima iz Mostara, ekipe HNK Branitelj.

Prvih 45 minuta obilovalo je sa nekoliko sjajnih prilika i dva gola, a nadamo se da ćemo i u nastavku gledati dobru igru obje ekipe. Nije bilo izmjena ni u jednoj ekipi, stoga nastavljamo gledati iste sastave i u drugom poluvremenu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I nakon prvih 45 minuta igre na Gradskom stadionu Luke u Visokom glavni arbitar utakmice NK Bosna – HNK Branitelj označio je kraj prvog poluvremena. Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko zanimljivih situacija i dva gola, tačnije, po jedan gol na obje strane terena.

Nakon samo 19 minuta utakmice domaći igrači uspjeli su, sjajnom akcijom i majstorijom Hasečića doći do vodstva od 1:0, ali ipak desetak minuta kasnije uzvratili su i gosti iz Mostara, koji nakon ubacivanja Santosa i gola Galića dolaze do izjednačenja pri rezultatu 1:1.

Pri tom rezultatu završeno je i prvo poluvrijeme utakmice, u kojem su Visočani, sveukupno gledano, bili bolja ekipa koja je stvarala više prilika, ali ipak nedovoljno da bi došli do rezultata vrijednog pobjede, jer su i gostujući nogometaši bili izuzetno opasni iz kontranapada.

Sve u svemu, veoma zanimljivo poluvrijeme je iza nas, a vjerovatno nas i odličan nogomet očekuje u nastavku utakmice. Pred nama je kratka pauza, pa se vraćamo na teren stadiona u Lukama, stoga ostanite uz portal Visoko.co.ba i u drugom poluvremenu utakmice NK Bosna – HNK Branitelj.

A zanimljivo je bilo i na ostalim terenima Prve nogometne lige Federacije BiH, gdje nakon poluvremena rezultati glase:

Zvijezda – Radnički 1:0,
Metalleghe – Rudar 0:0,
Goražde – Podgrmeč 1:0,
Čapljina – Sloga 1:0 i

42’ – Tri minute su do kraja prvog poluvremena utakmice 21. kola Prve lige Federacije BiH između ekipa NK Bosna i HNK Branitelj. Igrači domaće ekipe ponovo imaju terensku inicijativu na svojoj strani, ali i dalje bez izglednih prilika za promjenu rezultata.

37’ – Nakon izjednačujućeg gola gostiju iz Mostara igrači domaćeg tima našli su se u blagom psihološkom šoku, zbog kojeg vlada pometnja na terenu stadiona u Lukama. Ipak, ni gosti nemaju ozbiljnije napadačke ambicije, zbog čega i nema previše prilika na terenu u ovim trenucima, na desetak minuta prije kraja poluvremena.

Ni na ostalim terenima nema ozbiljnijih promjena.

31’ – GOOOL! Na 15 minuta prije kraja prvog poluvremena utakmice u Visokom gosti iz Mostara uspijevaju doći do izjednačenja. Akciju vrijednu pogotka počeo je Santos koji je prošao po desnoj strani i ubacio pred gol domaće ekipe, gdje se na pravom mjestu našao Galić koji matira nemoćnog golmana Bekana.

Od ovog trenutka u Visokom, dakle, rezultat glasi 1:1.

27’ – Na polovini smo prvog dijela utakmice i u ovim trenucima gledali smo sjajnu priliku za povećanje vodstva domaće ekipe. Bešić je uspio uputiti šut ka golu Branitelj, nakon čega golman gostiju Cvitanović kratko odbija loptu do Džafića, koji šutira na gotovo prazan gol, ali i promašuje nevjerovatnu šansu, zbog čega nema promjene rezultata.

25’ – Nakon ranog vodstva domaćih igra na Gradskom stadionu Luke se donekle primirila. Ipak, igrači NK Bosna dolaze do nekih iznenadnih prilika, brzim kontranapadima, te je u ovim trenucima Fazlagić imao priliku da poveća vodstvo, no nakon šuta lopta odlazi preko gola, pa i rezultat ostaje 1:0 u korist Visočana.

Na ostalim terenima Zvijezda je u Gradačcu uspjela povesti protiv ekipe Radničkog, te trenutni rezultat na ovom terenu glasi 1:0, dok na ostalim terenima nema promjene rezultata.

19’ – GOOOOL!!! Iako je u prethodnim minutama na terenu preovladavao pritisak gostiju iz Mostara, domaći igrači uspijevaju da dođu do brzog kontranapada i sjajne akcije pred golom Branitelja. Hasečić je uspio razmijeniti dupli pas sa Džafićem, nako čega je izašao sam pred golmana i majstorskim potezom lobovao golmana za vodstvo Bosne od 1:0.

15’ – Iako su prvih 15-ak minuta domaći igrači uspijevali da prave opsadno stanje pred golom Branitelja, takva terenska inicijativa ipak jenjava u posljednje dvije-tri minute i gosti iz Mostara se oslobađaju pritiska, što ih čini sve opasnijim i ubojitijim na terenu, te izgleda da će u narednim trenucima uslijediti kontranapad igrača iz Mostara.

10’ – Prvih deset minuta utakmice je iza nas, a u svih deset minuta traje potpuna opsada gola gostujuće ekipe i inicijativa igrača NK Bosna. Ipak, nekoliko grešaka uslovilo je i prvu javnu opomenu na utakmici, odnosno, prvi žuti karton koji je zaradio Čulov u redovima domaćih.

Trener domaćih Dedić, danas je na teren izveo u početnu postavu sljedećih 11 igrača: Bekan, Krajišnik, Hadanhodžić, Mujezinović, Bešić, Čulov, Fazlagić, Čiva, Hasečić, Džafić, Muharemović, dok su za ekipu Branitelja na teren istrčali: Cvitanović, Soldo, Čilić, Miličević, Vehabović, Vranjić, Galić, Pinjuh, Santos, Bebanić, Ljubić.

Na ostalim terenima Prve lige FBiH situacija nakon prvih 10 minuta je sljedeća:

Zvijezda – Radnički 0:0,

4’ – Prije nešto manje od pet minuta na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom počela je utakmica 21. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, između domaćina NK Bosna i gostujuće ekipe iz Mostara, HNK Branitelj. Utakmica domaće Bosne, ekipe iz sredine tabele i ekipe Branitelja koja zauzima predzadnje mjesto na tabeli počela je sa nekoliko prilika za domaće, te su Džafić i Čulov uputili po jedan šut na gol gostiju, no nažalost oba puta lopta odlazi pored gola, te trenutno nema promjene rezultata i on još uvijek glasi 0:0.

____________________________________________________

Prethodno, 20. kolo Prve lige Federacije BiH za nogometaše, donijelo je mnogo zanimljivih rezultata, među kojima je svakako najzanimljiviji bio onaj sa Gradskog stadiona “Luke” u Visokom, gdje je domaća Bosna savladala drugoplasiranu ekipu Zvijezde iz Gradačca, rezultatom 2:0. Rezultat, koji je došao nakon nešto lošijih partija na startu proljetnog dijela sezone, trebao bi biti jedan dodatni motiv i podstrek za visočku ekipu, koja je također muku mučila i sa povredama, ali je sada ekipa trenera Dedića kompletirana i spremna za igru u nastavku sezone.

Upravo danas, u okviru 21. kola igrači Bosne dočekat će ovog puta, ponovo na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom, pretposljednju na tabeli ekipu HNK Branitelj iz Mostara. Ipak, iako je riječ o ekipi koja vjerovatno po završetku sezone napušta Prvu ligu FBiH igrači visočke Bosne neće se tek tako moći prepustiti slučaju i sreći igru na današnjoj utakmici. Posebno je važan veliki trud na predstojećoj utakmici, jer je u dosadašnjem toku proljetnog dijela prvenstva protiv nekoliko autsajdera visočka ekipa već kiksala.

No i pored svih ovih praktičnih činjenica, najpraktičniji fakti koji određuju favorita neke utakmice su statistički parametri koji su ovog puta na strani Bosne. U dosadašnjem toku prvenstva igrači Bosne, koji se nalaze na osmoj poziciji, u 20 utakmica upisali su po devet pobjeda i poraza, dok su dva puta remizirali, što je bilo dovoljno za 29 bodova i zlatnu sredinu tabele.

Na drugoj strani, protivnici iz Mostara odigrali su jednu poprilično lošu sezonu sa samo četiri pobjede, pet remija i čak 11 poraza iz 20 utakmica. Nažalost, to je bilo dovoljno tek za 17 bodova i predzadnju poziciju na tabeli, jedan bod daleko od posljednje Sloge iz Ljubuškog.

Ali, kako smo već i kazali, ovo će biti jedna izuzetno zanimljiva utakmica jer se Visočani i dalje bore za siguran opstanak u Prvoj ligi FBiH, te im je svaki bod veoma važan u toj borbi, zbog čega je to i pravi razlog da danas od 16:30 sati budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, gdje vas očekuje direktan prenos ove utakmice sa stadiona u Lukama.