Danska pregazila Wales i plasirala se u četvrtfinale EURA

157
epa09303878 Players of DEnmark react after winning the UEFA EURO 2020 round of 16 soccer match between Wales and Denmark in Amsterdam, Netherlands, 26 June 2021. EPA-EFE/KOEN VAN WEEL / POOL (RESTRICTIONS: For editorial news reporting purposes only. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)

U prvom susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva Danska je u Amsterdamu pobijedila Wales rezultatom 4:0.

Osim uvodnih 20-ak minuta Danska je bila daleko bolja reprezentacija te je na kraju sasvim zasluženo svladala Velšane i plasirala se u četvrtfinale.

Dvostruki strijelac bio je Kaspera Dolberga u 27. i 48. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika u 88. minuti riješio je Joakim Mæhle trećim golom. U sudačkoj nadoknadi Martin Braithwaite postavio je konačnih 4:0.

Wales je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u Haary Wilson u 90. minuti s leđa srušio Mæhlea, a sudac mu je pokazao izravan crveni karton.

Sljedeći protivnik Danske bit će bolji iz susreta Nizozemske i Češke, koji se igra u nedjelju od 18 sati.