SportRukometDanska za početak deklasirala Čile

Danska za početak deklasirala Čile

Danska je u okviru grupe C ostvarila uvjerljivu pobjedu nad selekcijom Čilea rezultatom 39:16. Najveću prednost su stekli u prvom poluvremenu, koji je završio u korist Danaca nevjerovatnim rezultatom 22:4. U drugom poluvremenu su malo usporili tempo, priliku su dobili i neki drugi igrači, ali ih to nije poremetilo da do kraja ostvare i ubjedljiviju pobjedu. Rezultat je u konačnici glasio 39:16 za Dance, čime su zaista ponizili Čileance za nastavak takmičenja, a najbolji strijelci u selekciji Danske su bili Casper Mortensen sa 8 golova i Mikkel Hansen sa 7 golova. U narednom kolu Danska će igrati protiv Tunisa, dok će Čile odigrati utakmicu protiv Austrije.