SportDržavni TimDavis Cup: Bašić i Delić bolji od mađarskog dubla, BiH u vodstvu

Davis Cup: Bašić i Delić bolji od mađarskog dubla, BiH u vodstvu

Pobjedom nad mađarskim dublom Fucsovics/Levente, bh teniska reprezentacija prešla je u vodstvo u okviru susreta 2. kola II grupe EA zone Davis Cupa. Mirza Bašić i Amer Delić slavili su 3:1 (3:6, 10:8, 6:4, 6:0)

U prvom setu su naši teniseri bili prilično neuigrani, ali u drugom, kod rezultata 4:2 za Mađare, preokreću igru i u tie breaku rješavaju set u svoju korist. U trećem setu prilično ujednačena igra, ali na kraju ipak naši teniseri prelaze u vodstvo, te u četvrtom setu potpuno dominiraju. Amer Delić, selektor naše Davis Cup reprezentacije, pokazao je da tri godine igračke penzije nisu mnogo utjecale na njegovu formu.

Podsjetimo, prvog dana ovog susreta Marton Fucsovics savladao je Tomislava Brkića rezultatom 3:2, a Mirza Bašić je bio bolji od Petera Nagya sa 3:1.

U nedjelju u 11 sati će na teren izaći Tomislav Brkić i Peter Nagy, te bi ovaj meč mogao BiH donijeti pobjedu. U slučaju izjednačenja, Mirza Bašić i Marton Fucsovics igrat će odlučujući meč.