SportNogometDebakl NK Bosna i na pripremama: Sa 5:2 poraženi od Olimpika na...

Debakl NK Bosna i na pripremama: Sa 5:2 poraženi od Olimpika na turniru u Fojnici

Nakon katastrofalne sezone i ispadanja u niži rang takmičenja, Nogometni klub Bosna Visoko ni u pripremama za novu sezonu u Drugoj ligi Centar ne briljira. Naime, ovog puta nogometaši iz Visokog poraženi su na memorijalnom turniru “Kenan Memija” u Fojnici, gdje ih je porazila ekipa FK Olimpik sa 5:2.

Već nakon pet minuta Olimpik je poveo golom Pandže sa 11 metara, ali nogometaši iz Visokog uskoro uspijevaju uzvratiti, te izjednačavaju rezultat pogotkom Tutundžića u 12. minuti.

U nastavku igre Olimpik je pokazao veću nadmoć, te u 20. i 35. minuti stižu do pogodaka koji im donose veliku prednost. Strijelci su bili Pandža i Medić, koji su i postavili rezultat prvog poluvremena.

Nadmoć Olimpika nastavljena je i u drugom poluvremenu te je bila potrebna samo jedna minuta da povećaju svoje vodstvo na 4:1. A vrlo brzo uslijedio je i novi potop, nakon katastrofalne greške odbrane Bosne, kada Pandža postiže hat-trick i donosi Olimpiku prednost pri rezultatu 5:1.

U 56. minuti Visočani su imali priliku da izjednače rezultat, kada se Vila našao u stopostotnoj šansi, ali lopta je otišla pored gola.

U 68. minuti Salihagić uspijeva ublažiti poraz Bosne postavivši i konačan rezultat na 5:2.

Nakon ovog debakla protiv ekipe Olimpika, Visočani će protiv domaćina FK FOjnica odigrati utakmicu za treće mjesto od 16 sati, dok je finalna utakmica, u kojoj se sastaju FK Olimpik i NK Travnik, zakazana za 18 sati.