SportNogometDerby bolji od Leedsa za plasman u finale doigravanja za plasman u...

Derby bolji od Leedsa za plasman u finale doigravanja za plasman u Premier ligu

Derby, koji predvodi Frank Lampard, u gostima je pobijedio Leeds na Elland Roadu sa 2:4 i tako se plasirao u finale doigravanja za plasman u englesku Premier ligu. Leeds je poveo u 24. minuti golom Stuarta Dallasa i mnogi su mislili da je već tada sve gotovo, jer su imali gol prednosti iz prve utakmice, međutim Frank Lampard je uveo Jacka Marriotta ubog povrede Duanea Holmesa, a taj fudbaler je samo nakon nekoliko sekundi u 45. minuti pogodio za 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme u 46. minuti Mason Mount se sjajno snašao i donio preokret Derbyju. Nakon nekoliko dobrih prilika na obje strane, u 58. minuti dosuđen je penal za goste koji je realizovao Harry Wilson za 1:3. Samo četiri minute poslije Stuart Dallas je vratio Leeds u život i pogodio za 2:3. Jack Marriott je u 86. minuti postigao pogodak za 2:4, a to je bio i konačan rezultat koji je odveo Derby na Wembley gdje će u finalu doigravanja za Premier ligu igrati protiv Aston Ville. Vrijedi istaći da je viđena večeras velika borba, a pokazana su i dva crvena kartona.