SportDinamo ispustio pobjedu kod Shakhtara, Morata donio trijumf Atleticu

Dinamo ispustio pobjedu kod Shakhtara, Morata donio trijumf Atleticu

Zagrebački Dinamo je večeras odigrao još jedan dobar meč u Ligi prvaka, a u trećem kolu grupne faze je u Donjecku remizirao sa Shakhtarom 2:2.

Bili su Modri blizu i trijumfa, pošto su uspjeli preokrenuti rezultat nakon što su gubili 1:0, ali se na kraju sigurno mogu zadovoljiti i bodom na gostovanju, pošto su ostali drugoplasirani, a u narednom kolu Shakhtara dočekuju na Maksimiru.

Tim iz Donjecka je imao vodstvo od 16. minute, kada je mrežu Livakovića zatresao sjajni Konoplyanka.

Brzo su se gosti vratili u igru preko Danija Olma u 24. minuti susreta, kada je sjajni veznjak pogodio na asistenciju Mislava Oršića, koji je u drugom dijelu donio preokret Dinamu.

Iskusni golman Pyatov je skrivio neviđen penal pošto je pri izvođenju kornera oborio Gavranovića, a Oršić je bio siguran s bijele tačke.

Da Modri ne stignu do velike pobjede i slavlja u gostima, pobrinuo se Dodo, koji je sjajnim pogotkom u 74. minuti donio ukrajinskom timu poravnanje.

Završilo je 2:2 pa su ekipe podijelile bodove.

Amer Gojak je u igru ušao u 68. minuti, kada je zamijenio Arijana Ademija.

U drugoj utakmici koja je počela u istom terminu, Atletico Madrid je na domaćem terenu slavio minimalnu pobjedu nad Bayerom iz Leverkusena (1:0).

Gledali smo prilično slabu fudbalsku predstavu na Wanda Metropolitanu, a čovjek odluke je 12 minuta prije kraja susreta bio Alvaro Morata, koji je pogodio za trijumf Jorgandžija.