SportNogometDinamo ispustio prednost u Češkoj

Dinamo ispustio prednost u Češkoj

U zagrebačkom Dinamu imaju razloga za nezadovoljstvo nakon prve utakmice osmine finala Evropske lige. Nada u plasman Modrih u narednu fazu EL i dalje je živa nakon poraza od 2:1 na gostovanju kod neugodnog sastava Viktorije iz Plzena, ali ako se uzme u obzir kako su se stvari odvijale…Dinamo je poveo, nakon sjajne asistencije Brune Petkovića majstorski je poentirao španski vunderkind Dani Olmo u 41. minuti.No, Česi su  izjednačili u 54. preko Ludeka Pernice, koji se nakon centaršuta Beaguela sjajno ubacio između Dinamovih defanzivaca i poslao loptu iza gol-linije gostiju.

Isti igrač, koji se ove sezone nije upisao u strijelce, svoj drugi pogodak na ovom meču postiže sedam minuta prije kraja, nakon što je potpuno neometan glavom postigao gol. Do kraja se brojke na semaforu nisu mijenjale, ostalo je 2:1. Reprezentativac BiH Amer Gojak odigrao je cijeli meč za Dinamo. Solidan rezultat na gostovanju ostvario je i Salzburg. Austrijski tim je poveo protiv Bruggea u 17. minuti preko Junuzovića, a zatim 1:1 postavio Denswil u 64. Pobjedu Belgijancima donosi Wesley u 81. minuti. Smail Prevljak je bio na klupi Red Bulla, ali nije ulazio u igru. Valencia je praktično već zakoračila u osminu finala, golovima Cherysheva i Sobrina Šišmiši su slavili u Glazgovu protiv Celtica. Chelsea je također bio uspješan u gostima, vodio i 2:0 golovima Barkleya i Girouda, da bi Christiansen smanjio za Malmo.