SportDinamo na nevjerovatan način ostao bez pobjede: Golman Shaktara izborio penal, a...

Dinamo na nevjerovatan način ostao bez pobjede: Golman Shaktara izborio penal, a Tete zabio za 3:3!

Fudbaleri zagrebačkog Dinama sinoć su na svom terenu u sjajnoj atmosferi remizirali protiv Shakhtaar sa 3:3 u meču četvrtog kola grupne faze Lige prvaka.

Gosti iz Ukrajine su večeras dosta bolje otvorili utakmicu i do prednosti su stigli već u 13. minuti. Moraes je upisao asistenciju, a mrežu zagrebačkog tima za 0:1 zatresao je Alan Patrick.

Međutim, igrači Dinama nisu dopustili da ih ovaj gol uzdrma. Zaigrali su odmah dosta ofanzivnije i krenuli po izjednačenje. Nakon nekoliko dobrih šansi Modri su u 25. minuti poravnali na 1:1.

U kaznenom prostoru Shakhtara lopta je stigla do Petkovića koji je glavom sjajno pogodio za 1:1 i veliko oduševljenje na Maksimiru. U nastavku meča vidjeli smo nekoliko sjajnih šansi za oba tima.

Shakhtar je zaprijetio u 57. minuti nakon kontre, ali je Kovalenko šutirao pored gola. Desetak m inuta kasnije nova šansa za goste. Tri minute kasnije odlična šansa za Dinamo, ali je Leovac samo uspio pogoditi prečku.

Posao domaćem timu otežao je znatno Moro koji je u 74. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Shakhtar je već u narednoj minuti imao fantastičnu priliku, ali je Livaković nestvarno odbranio udarac Matviienko.

No, Shakhtar je s igračem manje bio samo pet minuta. U 79. minuti Marlos je zbog prekršaja dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Samo nekoliko minuta kasnije sve je eksplodiralo na Maksimiru.

Petković je odlično asistirao za rezervistu Ivanušeca koji pogađa za 2:1 i nevjerovatno slavlje na tribinama. No, to nije bilo sve jer je Dinamo u 89. minuti zabio i treći gol, a strijelac je bio Ademi.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi Shakhtar je zakomplikovao stvari i smanjio na 3:2. Gol za goste postigao je Moraes. U posljednjem napadu nevjerovatna situacija u šesnaestercu Dinama. Golman gostiju Pyatov je izborio penal za Shakhtar nakon što ga je faulirao Theophile, a gol s bijele tačke postiže Tete za konačnih 3:3.

U istoj grupi Atalanta i City su odigrali 1:1. Gosti iz Engleske poveli su već u sedmoj minuti kada je nakon odlične akcije gol postigao Sterling.

City je mogao udvostručiti prednost krajem prvog dijela, ali je Gabriel Jesus promašio penal. Atalanta je to kaznila u 49. minuti. Gomez je odlično centrirao s lijeve strane, a gol glavom postigao je Mario Pašalić.

Nevjerovatnu situaciju vidjeli smo u finišu meča. Claudio Bravo dobio je direktan crveni karton nakon što je faulirao Iličića, a rukavice je morao uzeti Kyle Walker jer je Bravo ranije zamijenio na golu Edersona, te Guardiola na klupi nije imao trećeg golmana.

Malinovsky je odmah pokušao iz slobodnjaka da savlada Walkera, ali je on uspio nekako da zaustavi njegov udarac i spasi City, te je do kraja ostalo 1:1.

Nakon četiri kola City je prvi sa deset bodova, dok Shakhtar i Dinamo imaju po pet. Atalanta je posljednja s jednim bodom.