SportNogometDinamo pobjedio i Benficu, iznenađujući poraz Arsenala

Dinamo pobjedio i Benficu, iznenađujući poraz Arsenala

Zagrebački Dinamo je večeras na Maksimiru nastavio sanjati evropski san, a Modri su odigrali sjajnu utakmicu i savladali Benficu sa 1:0. Od početka je dobro igrao Dinamo, ali je na gol morao čekati sve do 38. minute. Tada je u šesnaestercu srušen Dani Olmo, penal je izveo Bruno Petković i donio prednost Dinamu.

Veliku priliku u finišu poluvremena propušta Amer Gojak. Reprezentativac BiH je sam izašao pred gostujućeg golmana, koji je zaustavio njegov slab šut.

U nastavku ekipa Nenada Bjelice nije dozvolila mnogo prostora gostima iz Portugala, imali su još nekoliko prilika, ali je ostalo 1:0, što je svakako jako povoljan rezultat za Modre pred revanš.

Amer Gojak je igru napustio u 78. minuti utakmice.

Bilo je dosta uzbuđenja i u ostalim utakmicama osmine finala.

Frankfurt i Inter su remizirali bez golova, a tragičar Nerazzura bio je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović, koji je promašio jedanaesterac u 22. minuti.

Arsenal je na gostovanju kod Rennesa krenuo dobro, poveo u 4. minuti preko Iwobija, ali je onda uslijedio veliki preokret domaćih…

U finišu poluvremena pogađa Bourigeaud, a potpuni preokret donosi Monreal autogolom u 65. minuti. Ipak, tu nije bio kraj nevoljama Arsenala, koji je, treba napomenuti, igrao sa igračem manje od 41. minute, kada je drugi žuti karton zaradio Sokratis…

Treći gol za francuski tim postiže Ismaila Sarr u 88. minuti i tako stavlja Tobdžije u jako težak položaj pred revanš na Emiratima.

Sead Kolašinac je u igru ušao u 79. minuti.

Villarealu u prvenstvu Španije ide očajno, ali zato u Evropskoj ligi pružaju sjajne partije. Večeras su u Sankt Petersburgu sjajnom igrom savladali favorizirani Zenit sa 1:3.

Strijelci za Žutu podmornicu su bili Iborra, Moreno i Morlanes…