SportDinamo poražen na San Siru, Lewandowski potopio Zvezdu

Dinamo poražen na San Siru, Lewandowski potopio Zvezdu

Atalanta se večeras na San Siru osvetila Dinamu za poraz od 4:0 u Zagrebu, te nadigrala Modre i zasluženo slavila sa 2:0 u 5. kolu grupne faze Lige prvaka.
Tim iz Bergama je nešto bolje otvorio utakmicu, a kada se zagrebački tim oporavio od početnog pritiska, te djelovao nešto bolje na terenu, uslijedio je pogodak Atalante.

U 26. minuti je u svom kaznenom prostoru nespretno reagovao Dino Perić i srušio Luisa Muriela, zbog čega je dosuđen penal.

Muriel je namjestio loptu na bijelu tačku i hladnokrvno pogodio za vodstvo Atalante od 1:0.

Start drugog dijela donosi i konačnu odluku u pobjedniku, pošto na samom njegovom otvaranju majstorski mrežu gostiju trese Papu Gomez za 2:0.

Amer Gojak je u igru ušao u 67. minuti.

Manchester City i Shakhtar su remizirali na Etihadu 1:1, tako da je ukrajinski tim sada drugi s bodom više od Dinama. Atalanta će u posljednjem kolu gostovati Shakhtaru, dok City stiže na Maksimir.

Tottenham je fantastičnim preokretom stigao do pobjede nad Olympiacosom, koji je nakon 20 minuta igre imao vodstvo od 0:2.

Pogađali su El Arabi i Semedo, ali tada je grčki velikan stao, a Tottenham počeo igrati u nastavku.

U nadoknadi prvog dijela na 1:2 smanjuje Alli, da bi u nastavku Kane s dva gola i Aurier s jednim donijeli potpuni preokret Pijetlovima, prenosi SCsport.