SportDinamo poražen od Cityja, Crvena zvezda pobijedila Olympiacos

Dinamo poražen od Cityja, Crvena zvezda pobijedila Olympiacos

Dinamo Zagreb je u gostima na Etihadu u meču 2. kola grupe C Lige prvaka pružio dobar otpor moćnom Manchester Cityju, ali je na kraju ipak doživio poraz rezultatom 2:0.

Strijelci za City su bili Raheem Sterling u 66. i Phil Foden u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

U drugoj utakmici ove grupe, Atalanta je kod kuće izgubila od Shakhtar Donetska sa 1:2.

Poslije 2. kola, lider grupe C je Manchester City sa šest bodova, a slijede Dinamo i Shakhtar sa po tri dok je Atalanta bez bodova.

Crvena zvezda je u grupi B u Beogradu pobijedila Olympiacos rezultatom 3:1. Strijelci za Crvenu zvezdu su bili Miloš Vulić u 63., Nemanja Milunović u 87. i Richmond Boakye u 90., dok je jedini gol za goste postigao Ruben Semedo u 37. minuti.

Tottenham je u istoj grupi kao domaćin izgubio od Bayern Minhena s čak 2:7.

Poslije 2. kola, prvo mjesto u grupi zauzima Bayern sa šest bodova, a prate ga Crvena zvezda sa tri te Olympiacos i Tottenham sa po jednim osvojenim bodom.

U grupi A, Galatasaray je u Istanbulu poražen od Paris Saint-Germaina rezultatom 0:1. U istoj grupi, Real Madrid je na Santiago Bernabeuu remizirao 2:2 sa Club Bruggeom.

Lidere grupe A je PSG sa šest bodova, drugi je Club Brugge sa dva, dok Galatasaray i Real imaju po jedan bod.

Juventus je u okviru grupe D u Torinu slavio protiv Bayer Leverkusena s 3:0. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u dresu Juventusa je igrao cijeli meč.

U istoj grupi, Lokomotiv Moskva je kod kuće izgubila od Atletico Madrida rezultatom 0:2.

Poslije 2. kola, prvo mjesto u grupi zauzima Juventus sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirani Atletico Madrid, Lokomotiv Moskva je treća sa tri boda, dok je Bayer Leverkusen posljednji bez bodova.