SportOstali sportoviĐoković bez izgubljenog seta pobijedio Čilića i najavio polufinalni meč protiv Andersona

Prvi teniser svijeta Novak Đoković pobijedio je Marina Čilića u meču 3. kola grupne faze ATP Finalsa koji se igra u Londonu rezultatom 2:0 u setovima.
U prvom setu oba tenisera igrala su poprilično sigurno na svoj servis, nije napravljen nijedan break, a pobjednik je odlučen tek nakon tie-breaka.

Tu je uspješniji bio Đoković koji je bio mirniji u ključnim trenucima, pa je stigao do vodstva od 1:0 u setovima.

U drugom setu Čilić je na početku pokušavao stići do prednosti kako bi anulirao vodstvo Đokovića, a ključni trenutak bio je u petom gemu kada Đoković pravi prvi break na meču, stiže u vodstvo od 3:2, a nakon toga nije bilo nikakve šanse za Hrvata da se vrati u meč i rezultatom 6:2 Srbijanac je stigao do pobjede.

Đokoviću je za pobjedu trebao jedan sat i 36 minuta, a on je i nakon ovog meča bez izgubljenog seta na ATP Finalsu s obzirom na to da je i ranija dva susreta riješio u svoju korist rezultatima 2:0.

U ranije odigranom meču, Zverev je sa 2:0 porazio Isnera.

U polufinalu će Đoković igrati protiv Andersona, dok će drugi polufinalni par biti Federer i Zverev.