SportĐoković pobijedio Nadala i izborio finale Roland Garrosa

Đoković pobijedio Nadala i izborio finale Roland Garrosa

Novak Đoković i Rafael Nadal priredili su spektakularan meč u polufinalu Roland Garrosa. Viđen je sjajan tenis uz pregršt sjajnih poena, a na kraju je Đoković nakon više od četiri sata igre pobijedio Nadala rezultatom 3:1 (3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2).

Tako je srbijanski teniser došao do druge pobjede u karijeri protiv Nadala na Roland Garrosu, tamo gdje je najteže, jer to je “kraljevstvo” španskog tenisera.

Nadal je furiozno otvorio meč, a uz dva brejka poveo je sa 5:0 u gemovima. Đoković je u nastavku uspio jednom oduzeti servis Špancu i to je bilo sve, tako da je Nadal dobio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu je Đoković bio taj koji je oduzeo protivniku dva puta servis, dok je Nadal napravio jedan brejk i srbijanski teniser dobio je drugi set rezultatom 6:3.

Đoković je u trećem setu u dva navrata imao brejk prednosti, no Rafa se vraćao, tako da je na kraju set otišao u taj brejk, u kojem je prvi reket svijeta bio bolji sa 7:4.

Nadal je četvrti set otvorio brejkom, ali je Đoković bio fantastičan u nastavku i čak tri puta je oduzeo servis Špancu te na kraju dobio set sa 6:2, a time i meč sa 3:1.

Prvi reket svijeta u finalu Roland Garrosa igrat će protiv Stefanosa Tsitsipasa i ima priliku doći do svog 19. Grad Slama.