SportTenisĐoković u finalu Australian Opena ubjedljivo savladao Nadala

Đoković u finalu Australian Opena ubjedljivo savladao Nadala

Novak Đoković ušao je u historiju Australian Opena, nakon što je trijumfom u finalu razbio velikog rivala Rafaela Nadala, 6:3, 6:2, 6:3. Srbijanskom teniseru to je sedmi trofej na AO, sada niko nema više od njega te bolji nije hodao na terenima ovog grand slam turnira. Publika u Rod Laver Areni je očekivala još jedan epski duel prvog i drugog reketa planete, a dobila je jednosmjernu ulicu. Neviđenu dominaciju i vanzemaljsku partiju Đokovića. Srbijanski teniser je sjajno otvorio meč te Špancu nije dozvolio niti jednu šansu za break, dok je Đokoviću bila dovoljna jedna break lopta kako bi osvojio set rezultatom 6:3. U drugom setu Đoković je nastavio gdje je stao u prvom. Novi dominantni servisi, Španac se ništa nije pitao, a ovoga puta je uspio uzeti i dvije break lopte, što mu je donijelo pobjedu u setu rezultatom 6:2, čime je došao na korak do nove, historijske titule. Treći set – ista priča. Nadal jednostavno nije mogao ništa uraditi na tvrdoj podlozi, a nisu mu pomogli ni mečevi preko kojih je vrlo lako i bez puno umora stigao do finala. Đoković je svoju svježinu puno bolje iskoristio, te je zaista potpuno zavladao terenom. Set je završen rezultatom 6:3, odnosno ukupno 3:0 u setovima. Ovom pobjedom i novom titulom na Australian Openu, Đoković je postao najuspješniji teniser u historiji turnira. Ovo mu je jubilarna 7. titula na AO, čime je prestigao legendarnog Švicarca Rogera Federera i tako postao najbolji ikada u Australiji.