SportDrama na Amsterdam Areni pripala Šišmišima: Ajax ispao, Valencia i Chelsea idu...

Drama na Amsterdam Areni pripala Šišmišima: Ajax ispao, Valencia i Chelsea idu dalje

Fudbaleri Valencije i Chelseaja plasirali su se iz grupe H u osminu finala Lige šampiona.

Chelsea je dobio Lille sa 2:1 u susretu posljednjeg kola grupne faze, a Valencia je slavila u Amsterdamu protiv Ajaxa s 1:0 i eliminisala ga iz daljeg takmkičenja.

Ajax je bio dosta bolji na početku meča u Amsterdamu. Otprilike od desete do dvadesete minute ekipa iz Amsterdama je napadala i bila često pred golom gostiju, a jedinu pravu priliku imao je Tadić kada je šutirao pored gola.

Valencia se nije uspjela ni osloboditi pritiska već je samo jednom uspjela preći centar i odmah je pogodila. Bilo je to u 24. minuti kada lijepu akciju u gol pretvara Rodrigo.

To je malo šokiralo domaće koji nisu uspijevali da naprave pritisak na gol gostiju i prvu narednu priliku stvorili su tek u 44. minuti. Tada je pokušao Van de Beek ali Gaya izbacuje skoro s gol crte.

Kazna za taj promašaj mogla je stići samo minut kasnije kada je u velikoj šansi Rodrigo da postigne i drugi gol, ali Onana mu brani udarac.

Na samom početku drugog dijela Rodrigo je ponovo u šansi ali lopta odlazi pored gola. Kasnije i Ajax prijeti i to preko Ziyecha i Langa, ali promjene rezultata nema. Valencia se u finišu meča dobro i organizovano branila pa nije dopuštala veće šanse domaćem timu i na kraju je ostalo 0:1.

Šišmiši su se u osminu finala plasirali s prve pozicije u grupi H jer su na kraju imali 11 bodova i bolji međusobni duel od Chelseaja koji je također imao 11 bodova.

Chelsea je u drugom meču ove grupe večeras dobio Lille sa 2:1 i na taj način osigurao plasman dalje.

Plavci su pogađali preko Abrahama i Azpilicuete dok je jedini gol za goste postigao Ramy. Chelsea je i prije ovog meča bio veliki favorit jer mu je susret bio od ključnog značaja dok je Lille došao u London bez ikakvih rezultatskih ambicija, ali je na kraju odigrao pristojan susret.

Dakle, iz ove grupe dalje idu Valencia i Chelsea, Ajax će u Evropa ligu dok Lille završava nastup u Evropi.