SportDrama na Stamford Bridgeu: Arsenal sa igračem manje izvukao bod protiv Chelseaja

U derbi susretu 24. kola engleske Premier lige, Chelsea i Arsenal su na Stamford Bridgeu remizirali 2:2.

Domaći su poveli u 28. minuti golom Jorginha iz penala, nakon što je prethodno Mustafi napravio kardinalnu grešku, a David Luiz kao posljednji igrač odbrane srušio Abrahama zbog čega je isključen.

Chelsea je nakon toga očekivano imao više od igre, ali teško je stvarao šanse. I onda, u 63. minuti Martinelli je nakon kornera osvojio loptu na svojoj plovini, pretrčao je neikih 70 metara, uključujući i Kantea koji se okliznuo na centru i nakon što je ušao u šesnaesterac, rutinski je pogodio za 1:1.

Plavci su zatim bacili sve karte u napad. Stvorili su nekoliko dobrih prilika, ali Bernd Leno je sjajno branio. I kada se činilo da će ostati 1:1, poslije jednog prekida sjajno se ubacio kapiten Chelseaja Cesar Azpilicueta i iz blizine je pogodio za 2:1.

To nije bio kraj uzbuđenjima, jer se Topnici nisu predavali. U 88. minuti Hector Bellerin je sjajno šutirao sa vrha kaznenog prostora i matirao je nemoćnog Kepu za konačnih 2:2.

Sead Kolašinac nije bio u konkurenciji za ovaj meč zbog povrede.