SportNogometDžeko asistirao u remiju Rome protiv Intera

Džeko asistirao u remiju Rome protiv Intera

U derbi susretu 33. kola Serije A Inter i Roma su na Giuseppe Meazzi odigrali neriješeno 1:1. Roma je povela golom Stephana El Shaarawyja već u 14. minuti. Edin Džeko je lijepo proslijedio loptu do italijanskog napadača, koji je sve sam uradio i udarcem sa vrha šestnaesterca matirao je Handanovića za 0:1. Do isteka prvog dijela obje ekipe su imale nekoliko solidnih pokušaja, ali rezultat se nije mijenjao. U nastavku nešto ofanzivnija igra domaćih i poravnanje rezultata. Inter je izjednačio u 61. minuti. Ivan Perišić je ispratio sjajan centaršut D'Ambrosia i glavom je zatresao mrežu Vučice za 1:1. Nerazzurri su napadali do kraja, ali najbolju šansu imao je Kolarov u sudijskoj nadoknadi kada je Handanović bravuroznom intervencijom spasio svoj gol. Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta za Romu.