SportNogometDžeko opet blistao i zabio dva gola u pobjedi Rome

Džeko opet blistao i zabio dva gola u pobjedi Rome

Roma je na Olimpicu sa 4:0 u savladala Fiorentinu 23. kolu Serije A. Igrač utakmice bio je Edin Džeko sa dva gola, te je na taj način došao do prvog mjesta liste strijelaca italijanskog Calcia sa 17 golova. Roma je bila mnogo bolja ekipa, ali do gola nisu mogli tek do 39. minute kada Džeko postiže prvi gol i najavljuje fantastičnu noć. De Rossi ga je odlično uposlio sa sredine terena, Džeko je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i rutinski matirao golmana Viole. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku smo vidjeli još tri gola.
Prvo je Fazio pogodio mrežu u 58. minuti na drugu asistenciju De Rossija, a kada je Nainggolan zatresao mrežu u 75. minuti pobjednik je već bio riješen.
Džeko je drugim golom u 83. minuti osigurao sebi nagradu igrača utakmice i još jednom dokazao koliko je važan igrač za Romu. Dijamant je ukrao jednu loptu defanzivcima Viole i matirao Tatarusanua za konačnih 4:0.
Sa dva gola protiv Fiorentine Džeko je došao do brojke od 17 golova u Seriji A, što ga čini prvim strijelcem lige, a ukupno je do sada u svim takmičenjima u tekućoj sezoni postigao 24 gola. Dijamant je već prestigao Batistutu i Balboa, a sada “lovi” Tottija koji je u sezoni 2007/2008 postigao 32 gola.