SportDžeko pogodio i dva puta asistirao u ubjedljivom trijumfu Rome

Džeko pogodio i dva puta asistirao u ubjedljivom trijumfu Rome

Roma je u prvoj utakmici 17. kola italijanske Serije ostvarila ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Fiorentine (1:4), a briljirao je Edin Džeko, koji je postigao pogodak i upisao dvije asistencije.

Fiorentina je na početku utakmice zaprijetila preko Dušana Vlahovića i Kevin-Princea Boatenga. U 19. minuti Lorenzo Pellegrini je uputio sjajnu loptu prema Nicoli Zaniolu, koji je nakon toga uposlio Džeku, a bh. napadač je rutinski zatresao mrežu Viola za 0:1.

Samo tri minute poslije Aleksandar Kolarov je postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca za 0:2. Nadu Fiorentini je vratio Milan Badelj u 34. minuti kada je pogodio za 1:2 i tako se nastavio niz pogodaka fudbalera sa Balkana. Do kraja prvog dijela susreta nije bilo većih šansi.

Roma je u drugom dijelu bila mnogo konkretnija i kontrolisala je igru. Fiorentina nije uspjela zaprijetiti golu Vučice, a u 73. minuti su riješene sve dileme kada je Džeko asistirao Pellegriniju za 1:3. Konačnih 1:4 postavio je Zaniolo pogotkom u 88. minuti utakmice. Ponovo je asistirao Džeko.