SportDržavni TimDžeko "srušio" S.Irsku na Grbavici

Džeko “srušio” S.Irsku na Grbavici

Nogometna reprezentacija BiH je i u trećem duelu Lige nacija ostvarila pobjedu. Drugi put su u ovom takmičenju izabranici selektora Roberta Prosinečkog savladali S.Irsku, ovoga puta sa 2:0 u odličnoj atmosferi na punoj Grbavici. Za razliku od utakmice u Belfastu, naši nogometaši su ovog a puta bili bolji rival i zasluženo su slavili, a junak pobjede je bio kapiten naše selekcije Edin Džeko, koji je bio strijelac oba gola. U 27.minuti Irci prave veliku grešku u odbrani, Višća nesebično upošpljava Džeku koji rutinski pogađa za 1:0. Samo tri minute kasnije je trebalo biti 2:0, ali su suci zbog nepostojećeg ofsajda poništili veoma lijep gol Edina Džeke. Drugi gol je Edin Džeko postigao u 73.minuti, nakon sjajne duge lopte Miralema Pjanića, koji je takođe odigrao odličan meč. Imala je naša reprezentacija je imala još prilika na ovom meču, ali treba reći da su Irci takođe imali niz prilika i čak tri puta su pogađali stativu, tako da opet nisu imali sreće protiv reprezentacije BiH.

Nakon tri odigrane utakmice BiH ima maksimalnih devet bodova, Austrija je odigrala dvije utakmice i ima tri boda, a S.Irska je posljednja bez bodova iz tri utakmice. I pored maksimalnog učinka, naša reprezentacija još uvijek nije osigurala prvo mjesto. Ukoliko Austrija ne pobjedi S.Irsku u Belfastu, onda će sve biti riješeno, a ako Austrijanci pobjede, onda će odlučujući biti duel između Austrije i BiH u Beču 15.novembra i u tom duelu će našoj selekciju odgovarati i remi.