SportDžeko ušao s klupe u remiju Rome i CSKA

Džeko ušao s klupe u remiju Rome i CSKA

U terminu od 21 sat odigrano je 12 utakmica Evropske lige u grupama od A do F.

Arsenal je na svom terenu bio ubjedljiv protiv Dundalka. Mikel Arteta je dao priliku igračima sa manjom minutažom, a svih 90 minuta odigrao je i Sead Kolašinac. Topnici su došli do prednosti Nketiaha u 42., a samo dvije minute poslije Willock je povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Pepe u 46. minuti.

Rijeka je doživjela težak poraz kod AZ Alkmaara (4:1), a u ovom susretu reprezentativac BiH Stjepan Lončar upisao je asistenciju. U prvom poluvremenu pogodio je Koopmeiners iz penala, a zatim Gudmunsson. U drugom dijelu mrežu hrvatskog kluba zatresao je Karlsson i još jednom Gudmunsson. U 72. minuti Lončar je odlično asistirao Kulenoviću za konačnih 4:1.

Standard Gojka Cimirota doživio je poraz na gostovanju kod Benfice (3:0). Nakon što nije bilo pogodaka u prvom dijelu, u drugom je dva puta pogodio Pizzi, od čega jednom iz penala, te Waldschmidt sa bijele tačke. Reprezentativac BiH igrao je do 75. minute.

Cluj i Young Boys su remizirali (1:1). Mreže su mirovale u prvom dijelu, da bi Rondon doveo rumunski klub u prednost golom u 62. minuti. Gosti su poravnali preko Fassnachta u 69. minuti i rezultat se nije mijenjao do kraja susreta. Mateo Sušić odigrao je svih 90 minuta na desnom beku u redovima domaćih.

Rapid Srđana Grahovca izgubio je u Norveškoj od Moldea (1:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Omoijuanfo u 65. minuti. Grahovac je na terenu bio do 77. minute.

Roma je odigrala susret bez pogodaka protiv CSKA Sofije. Edin Džeko je počeo utakmicu na klupi za rezerve, a u igru je ušao u 70. minuti.