SportOstali sportoviDžumhur ispustio vrijednu pobjedu nad Schwartzmanom

Džumhur ispustio vrijednu pobjedu nad Schwartzmanom

Naš najbolji teniser Damir Džumhur nije uspio izboriti plasman u polufinale turnira u Istanbulu. Bolji od Džumhura je nakon velike borbe bio argentinski teniser Diego Sebastian Schwartzman sa 2:1. Prvi set je pripao našem teniseru koji nakon serije breakova, odlučujući pravi u 12 gemu za ukupnih 7:5. Na otvaranju drugog seta Džumhur odmah pravi break, ali ga nije uspio zadržati pa je set odlučen u tie-breaku gdje se bolje snalazi Schwartzman za 7:6. I na početku trećeg seta Džumhur pravi break, ali odmah gubi svoj servis i tu se njegova igra raspala pa je Argentinac lako došao do 6:2 i vrijedne pobjede. Šteta za ovaj meč, jer je Džumhur imao veliku priliku, ali i pored poraza bi u ponedjeljak trebao ostvariti najbolji renking karijere na novoj ATP rang-listi.