SportOstali sportoviDžumhur izgubio praktično dobijeni meč protiv Chardya

Džumhur izgubio praktično dobijeni meč protiv Chardya

Prvi set Džumhur je uvjerljivo riješio u svoju korist rezulatatom 6:2. Damir je sjajno otvorio meč te je na samom startu napravio brejk pa je potom i uzeo svoj servis gejm. Istu stvar ponovio je i u sljedeća dva gejma te je poveo sa 4:0.   Do kraja seta dopustio je Chadyju dva gejma na njegov servis, ali je zato zadržao svoj te set mirno priveo kraju. Drugi set Damir ponovo sjajno otvara i pravi novi brejk za vodstvo od 1:0, a odmah nakon toga je i siguran na svoj servis. Ipak, sve poslije toga pripalo je Francuzu. Chardy je prvo vratio brejk, a onda ekspresno napravio još jedan te je drugi set okrenuo u svoju korist i izjednačio na 1:1. Treći set počinje izjednačenom borbom, a Damir je bio taj koji je prvi napravio brejk i poveo 2:1, ali od tada je Chardy napravio seriju od četiri gema zaredom koja je presudila Džumhuru. Chardy je treći set dobio rezultatom 6:2 i plasirao se u narednu rundu turnira u Rimu. Francuz će u dugom kolu igrati protiv pobjednika meča Bautista-Agut – Lorenzi.