SportOstali sportoviDžumhur nakon velike borbe savladao Albota na Roland Garrosu

Džumhur nakon velike borbe savladao Albota na Roland Garrosu

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon što je danas sa 3:2 u setovima savladao Radua Albota. Džumhur je odlično otvorio današnji meč i u prvom setu pokazao je svoju snagu protiv 97. tenisera svijeta. Damir je veoma rano stigao do breaka i bilo mu je dovoljno 40 minuta da završi posao u prvom setu i slavi sa 6:3. Naš teniser nastavio je u istom ritmu u drugom setu i činilo se da će Džumhur lagano završiti posao u ovom meču i slaviti plasman u treće kolo. Damir je drugi set također dobio sa 6:3 i tako stigao na set od pobjede protiv Albota.

Ipak, u trećem setu desio se nevjerovatan pad u igri našeg tenisera. Damir je dozvolio Albotu da se vrati psihički u igru i iako se sa 0:5 vratio na 5:5 nije uspio da završi meč, te je Albot sa 7:5 smanjio na 2:1 u setovima. Bilo je jasno da je Damir pao psihički što je njegov protivnik maksimalno iskoristio. Treći set je bio u znaku Albota koji je sa 6:1 vratio stvari na početak i izjednačio na 2:2. Bilo je jasno da ćemo tek nakon petog seta saznati protivnika. U odlučujućem setu oba tenisera bila su sigurna na servisima, te je bilo 3:2 za Albota. Međutim, u šestom gemu novi pad Džumhura koji koristi Albot i dolazi do breaka i vodstva od 4:2. Ipak, bh. teniser već u narednom gemu vraća break i smanjuje na 4:3 i svojim servisom se u potpunosti vraća u meč i poravnava na 4:4 u petom setu. Drama se nastavila jer su oba tenisera bila sigurna na svoje servise, a rezultat je bio 5:5. U narednom geu Damir pravi veliki break i dolazi do prednosti od 6:5 i na korak od pobjede. Nakon skoro četiri sata igre Džumhur je uspio da pobijedi i dođe do pobjede u meču u koji je davno trebao da završi.