SportOstali sportoviDžumhur poražen na startu Roland Garrosa

Džumhur poražen na startu Roland Garrosa

Bh. teniser Damir Džumhur poražen je od Joaa Souse u prvom kolu Roland Garrosa rezultatom 2:6, 7:6, 6:4, 7:5. Džumhur je sjajno otvorio meč, stigao do brejka na samom startu, napravio još jedan brejk u sedmom gemu, te došao do laganih 6:2. Sousa je u drugom setu uz dva uvodna brejka poveo 5:0, a onda pet vezanih gemova našeg  tenisera, koji je stigao do 5:5, no nakon velike borbe, nažalost, gubi set u taj-brejku. U trećem setu Damiru se ukazivala medicinska pomoć i to je bilo nakon što je izgubio prednost servisa u sedmom gemu. Treći set je izgubio sa 6:4… Sousa je u petom gemu četvrtog seta stigao do brejka, ali isti nije uspio da potvrdi na svoj servis, pa je Džumhur odmah vratio brejk. U nastavku seta Portugalac uspijeva da oduzme prednost servisa našem teniseru, pa je u četiri seta okončao pitanje pobjednika. Portugalac će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Gulbis – Seppi.