SportTenisDžumhur zaustavljen na startu US Opena

Džumhur zaustavljen na startu US Opena

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur večeras se oprostio od nastupa na US Openu nakon što je poražen u prvom kolu. Džumhur je večeras igrao protiv srbijanskog tenisera Dušana Lajovića koji je slavio sa 3:1 u setovima. Iako je Džumhur bio blagi favorit u večerašnjem meču na kraju nije uspio da dođe do pobjede protiv 62. tenisera svijeta. Bh. teniser je odlično otvorio meč i prvi set je riješio za nešto više od pola sata. Džumhur je igrao veoma dobro i nije dozvoljavao protivniku da uđe u svoj ritam, te je nakon 6:3 poveo sa 1:0 u setovima. Međutim, to je bilo sve od Damira u večerašnjem meču. Već u narednom setu Lajović je preuzeo incijativu i ekspresno poravnao na 1:1 nakon što je drugi set dobio sa 6:1. U trećem je Džumhur nešto bolje igrao, ali nije uspio da se nosi s protivnikom koji je treći set dobio sa 6:3. U četvrtom setu Damir se veoma dobro držao i činilo se da će poravnati na 2:2 u setovima. Ipak, kod rezultata 4:4 Lajović je uspio napraviti break i povesti sa 5:4 što je značilo da će servirati za pobjedu. Srbijanski teniser je bez problema dobio gem čime je došao do pobjede i plasmana u drugo kolo.