SportElf pobjedom na Windsor Parku do prvog mjesta u grupi, Holandija razbila...

Elf pobjedom na Windsor Parku do prvog mjesta u grupi, Holandija razbila Estoniju

Večeras su u okviru petog kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrane dvije utakmice, a posebnu pažnju je privlačila ona na Windsor Parku. Sjeverna Irska je kao lider na tabeli dočekala Njemačku i izgubila sa 0:2.

Opasni su bili domaći na samom otvaranju meča s obzirom da su u 6. i 7. minuti prijetili preko Washingtona. Prvi put je napadač Sjeverne Irske bio neprecizan, dok je drugi put Neuer sjajno intervenisao.

Nakon nešto mirnijer perioda igre počela je i Njemačke prijetiti, ali je i Sjeverna Irska bila jako opasna iz kontri.

Tako je Washington mogao do gola i u finišu prvog poluvremena, ali nije uspio, sa poda, ugurati loptu u gol Nijemaca.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0, a Nijemci su puno agresivnije ušli u nastavak što im se vrlo brzo isplatilo.

Prvo je u 47. minuti pokušao Kloserman, da bi minut kasnije Njemačka stigla do vodstva. Brandt je ubacio, a Halstenberg fantastično uhvatio volej i iskosa, sa lijeve strane, pogodio za 0:1.

Nakon primljenog gola se Sjeverna Irska “raspala”, pa su gosti u minutama koje su uslijedile imali nekoliko sjajnih šansi da povise vodstvo. Ipak, ni Gnabry i Werner nisu uspjeli postići gol.

Domaći su “došli sebi”, te su na sve načine pokušavali doći do šanse da postignu gol. U jednoj dobroj se našao Dallas u 63. minuti, ali je bio neprecizan.

Njemačka je ipak kontrolisala igru, a iako se nisu predavali, domaći do kraja nisu uspjeli učiniti ništa više.

A A A

Sa druge strane Nijemci su u 93. minuti utakmice potvrdili trijumf. Gnabry semajstorski snašao i pogodio za konačnih 0:2.

Kada je u pitanju drugi meč u Grupi C, Holandija je u Estoniji imala puno lakši zadatak i sa 0:4 savladala domaću reprezentaciju.

Holanđani su se pitali za sve, a do vodstva su došli u 17. minuti kada je Blind oštro centrirao, a Babel pogodio za 0:1.

Minimalnom prednošću Holanđana se otišlo na odmor, da bi Babel nakon tri minute igre u nastavku postigao svoj drugi gol. Ovaj put je asistent bio Depay.

I Depay se uspio upisati u strijelce. Igrala se 76. minuta kada je Depay sjajno primio dug pas De Ligta, pronašao prostor i pogodio 0:3.

Konačnih 0:4 postavio je Wijnaldum u 87. minuti utakmice, a Depay je upisao svoju drugu asistenciju na utakmici.

Nakon večerašnjih utakmica došlo je do promjene na vrhu tabele Grupe C. Sada je Njemačka prva sa 12 bodova, istim brojem bodova kao i drugoplasirana Sj. Irska. Na trećoj poziciji je Holandija sa devet bodova i utakmicom manje, četvrta je Bjelorusija sa tri boda, dok je Estonija još na nuli.