Lokalne TemeSportElvedina Muzaferija na veoma teškoj stazi 44. u veleslalomu

Elvedina Muzaferija na veoma teškoj stazi 44. u veleslalomu

Naša Elvedina Muzaferija je nakon nekoliko odgoda zbog problema sa vremenom, konačno zabilježila svoj debi na Zimskim olimpijskim igrama. Održana je utrka veleslaloma u Pyeongchangu, na veoma teškoj i zaleđenoj stazi i na startu je ukupno bila 81 djevojka, a Elvedina je imala startni broj 68. Na kraju je utrku završilo 58 takmičarki i to pokazuje koliko je staza bila teška, pa je samim tim i 44.mjesto koje je osvojila 18-godišnja Muzaferija sasvim solidan rezultat. Zlato je inače osvojila neprikosnovena Amerikanka Shiffrin, iznenadila je Norvežanka Mowinckel osvajanjem drugog mjesta, a treća je bila Italijanka Brignone. Od takmičarki iz regiona, najbolja je bila Srbijanka Nevena Ignjatović, koja je zauzela 26. mjesto, dok su se reprezentativke Hrvatske Andrea Komšić i Ida Štimac, morale zadovoljiti 32. odnosno 34. pozicijom. Rano ujutro po našem vremenu bi skijašice trebale voziti slalom i opet će se na startu naći i Elvedina Muzaferija.