SportNogometEverton slavio, Bešić niti na klupi

Everton slavio, Bešić niti na klupi

Kompletirano je 18. kolo engleske Premier lige utakmicom Evertona i Swanseaja, a Karamele su slavile na Goodison Parku rezultatom 3:1. Nakon nekoliko dobrih prilika na obje strane, u 35. minuti Swansea je poveo golom Leroya Fera, a asistent je bio Thomas Carroll. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je penal za Karamele, a loptu je uzeo Wayne Rooney i nije uspio realizovati udarac sa bijele tačke. Everton je u drugom poluvremenu došao do potpunog preokreta. Gylfi Sigurdsson je pogodio za 2:1 u 64. minuti, a u 73. Rooney je postavio konačan rezultat. Sam Allardayce nije stavio Muhameda Bešića u konkurenciju za ovaj meč.