SportDržavni TimEvropska liga: Šehić odličan u porazu Qarabaga, Lulić i Kolašinac presjedili na...

Evropska liga: Šehić odličan u porazu Qarabaga, Lulić i Kolašinac presjedili na klupi

U terminu od 21:05 odigrano je još 12 utakmica Evropske lige, a naš golman Ibrahim Šehić branio je veoma dobro unatoč porazu svog tima, dok su Senad Lulić i Sead Kolašinac presjedili pobjede Lazija i Schalkea.

Tottenham je savladao Qarabag (3:1), a uprkos porazu Šehić je pružio odličnu partiju. Pored obrana, bio je u centru pažnje i zbog driblinga protivničkog igrača. Almeida je pogodio za vodsto azerbejdžanske ekipe u sedmoj minuti iz penala.

U nastavku londonski klub uspio je preokrenuti. Son Heung-Min je pogodio u 28. i 30. minuti, da bi Erik Lamela u 86. minuti postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Schalke je bio ubjedljiv na gostovanju kod APOEL-a (0:3). Pogodio je Matip u 28. minuti, te Huntelaar u 35. holandski napadač drugim golom u 71. minuti postavio je konačan rezultat utakmice.

Sead Kolašinac presjedio je utakmicu na klupi, a s druge strane Semir Štilić priliku je dobio u 62. minuti kada je zamijenio Oliveiru.

Lazio je remizirao na gostovanju kod Dnipra. Milinković-Savić doveo je nebesko-plave u vodstvo protiv ukrajinaca u 34. minuti, a li je u 93. minuti Sleeznyov izjednačio na 1:1. Senad Lulić presjedio je cijeli susret na klupi.