SportFantastičan meč u Parizu bez pobjednika: PSG - Monaco 3:3

Fantastičan meč u Parizu bez pobjednika: PSG – Monaco 3:3

Paris Saint-Germain i Monaco odigrali su sjajan meč na Parku Prinčeva, a golijada u francuskom derbiju završila je bez pobjednika (3:3).
Neymar je već u trećoj minuti postigao gol za vodstvo Parižana. Ipak, Kneževi su već u sedmoj minuti izjednačili kada je strijelac bio Gelson Martins. Monaco je do potpunog preokreta došao u 13. minuti kada je Balde Keita zatresao mrežu domaćih. Nedugo nakon toga Neymar je pokušao iz slobodnjaka.

Redale su se prilike na obje strane. Prvo je Kylian Mbappe imao šansu na jednoj, a zatim Keita na drugoj strani. Fode Ballo Toure je u 24. minuti postigao autogol za 2:2. Kamil Glik je u 30. minuti pogodio stativu. Gelson Martins je u 40. minuti napravio penal, a sa bijele tačke siguran je bio Neymar za 3:2.

Neymar je imao šansu i u nastavku utakmice, ali nije bilo promjene rezultata. Nakon nešto mirnijeg perioda, u 70. minuti Islam Slimani je zatresao mrežu domaćih za 3:3. U sudijskoj nadoknadi Mbappe je imao veliku šansu da donese Parižanima pobjedu, ali je šutirao pored desne stative.