Faris Zubanović postigao prvijenac u Turskoj i odveo Tuzlaspor u narednu fazu Kupa

1450

Odigrane su dvije utakmice Kupa Turske, a Tuzlaspor je na domaćem terenu savladao ekipu Bayburta sa 2:1.

Vjerovatno i najzaslužniji za prolazak Tuzlaspora u treće kolo Kupa bio je mladi bh. napadač Faris Zubanović, koji je postigao gol za 1:0 u 28. minuti utakmice.

Taj rezultat je dugo stajao na semaforu, a u finišu utakmice je pobjedu Tuzlaspora ovjerio Ozcan, koji pogađa za 2:0. Gosti duboko u sudijskoj nadoknadi dolaze do pogotka, ali nisu imali vremena ozbiljnije da ugroze trijumf Tuzlaspora. Završilo je 2:1. Zubanović je teren napustio u 55. minuti, a ovaj gol mu je ujedno bio i prvijenac u dresu Tuzlaspora, u koji je ovog ljeta stigao iz danskog Fremad Amagera. Zubanović inače ima 20 godina, a prošao je omladinsku školu sarajevskog Željezničara.