Fenerbahce i Real Madrid ostvarili nove pobjede

373

Fenerbahce je u veoma zanimljvom meču 9. kola Eurolige kao gost pobijedio Milano sa 70:79, dok je slavio i Rel Madrid protiv Unicsa rezultatom 89:75.

Iako su domaći pružili snažan otpor favorizovanim Turcima i čak su pred posljednju dionicu vodili sa pet razlike, Fener je ipak pokazao zašto je jedan od favorita za naslov prvaka Evrope odigravši odličnih posljednjih deset minuta što im je bilo dovoljno za trijumf od

Sloukas sa 18 i Dixon sa 14 poena vodili su Fenerbahce do pobjede, a u redovima milanskog tima raspoloženi su bili Sanders sa 17 i Mccelan sa 15 ubačaja.

Real Madrid je nešto teže od očekivanog savladao Unics sa , slomivši otpor ruskog tima tek u posljednjoj četvrtini. Reyes 16 koševa je bio prvo ime meča, Lllull je ubacio 14 poena,  Parakhouski sa 19 koševa i Langford sa 13 bili su bolji od ostalih kod Unicsa.