SportKošarkaFenerbahce pobjedom nad Baskonijom osigurao polufinale Eurolige

Fenerbahce pobjedom nad Baskonijom osigurao polufinale Eurolige

Fenerbahče je danas gostovao kod Baskonije i upisao sigurnu pobjedu rezultatom 92:83. Na ovaj način je Fener riješio četvrtfinalnu seriju Eurolige u svoju korist (3-1) i nakon Žalgirisa postao druga ekipa koja je ovjerila kartu za Final Four u Beogradu. Izabranici Željka Obradovića su rutinski stigli do pobjede, s obzirom da su, manje-više, čitavim tokom susreta diktirali tempo igre. Riješio je Fener prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 25:19, da bi u drugoj dionici gosti napravili sjajnu seriju i na poluvrijeme otišli sa ubjedljivih 48:32. Pokušavala se Baskonia vratiti u susret u nastavku, ali nije uspijevala drastičnije smanjiti zaostatak, dok je Fener u zadnjoj dionici potvrdio pobjedu i plasman na Final Four. Ekipu Fenera su do trijumfa vodili sjajni Marko Gudurić sa 22 i Nicolo Melli koji je ubacio poen manje. Kod Baskonije je najefikasniji bio Vincent Poirier sa 14 poena, dok je 13 dodao Beaubois.