SportKošarkaFenerbahce u derbiju Eurolige bolji od CSKA

Fenerbahce u derbiju Eurolige bolji od CSKA

Košarkaši Fenerbahcea slavili su na svom parketu protiv moskovskog CSKA rezultatom 79:75. Fantastična atmosfera vladala je u Ulker Sports Areni, gosti su bolje otvorili meč, na prvi odmor su otišli sa osam poena prednosti.U nastavku je CSKA ponovo bio bolji rival, pa su nakon 20 minuta imali 12 poena prednosti.Kao što je i običaj, Željko Obradović je razmrdao svoje pulene na pauzi, koji u nastavku preuzimaju stvari u svoje ruke, dobijaju treću dionicu sa 24:14 i na posljednji odmor odlaze sa dva poena zaostatka.

Vodio je CSKA sve do zadnjih par minuta, a nakon serije promašaja Higginsa, Vesely i Datome okreću rezultat, potom Sloukas pogađa sa penala za +4 na desetak sekundi do kraja, CSKA ne koristi naredni napad i sve je bilo gotovo u Istanbulu.Sjajna partija Jana Veselog u pobjedničkoj ekipi, “Leteći Čeh” je meč završio sa 19 poena i 10 skokova, pratio ga je u posljednje vreme odlični Marko Gudurić sa 15 poena, dok su po 10 dodali Luigi Datome i Nikola Kalinić.Kod CSKA 17 poena Clyburn, 12 je dodao Higgins, po 11 su upisali Hunter i Rodriguez. Ponovo je podbacio Nando De Colo sa samo tri poena.Fener je sada usamljen na čelu euroligaške tabele sa skorom 12-1, CSKA je doživio treći poraz (10-3).