Lokalne TemeSport(FOTO) KK Bosna Royal pobjednik Memorijalnog turnira "Jakub Genjac" u Visokom

(FOTO) KK Bosna Royal pobjednik Memorijalnog turnira “Jakub Genjac” u Visokom

U subotu je u dvorani Franjevačke klasične gimnazije odigrana završnica Memorijalnog košarkaškog turnira “Jakub Genjac”, a u velikom finalu je nekadašnji evropski prvak KK Bosna Royal savladao odličnu ekipu KK Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 84:75. Najefikasniji na meču bio je igrač KK Bosna Royal Nedžad Muratović sa 30 poena, dok je poraženi tim predvodio Cartwright sa 19 poena.

Prije finalnog meča, KK Kakanj je u veoma interesantnom duelu bio bolji od KK Visoko B.I.G. sa 86:80 i tako zauzeo treće mjesto na turniru. Kakanjce je predvodio Muflizović sa 27 poena i 8 skokova, a u redovima kombinovane visočke ekipe najbolji je bio Bečirohodžić sa 17 poena, dok je Karalić ubacio 14 uz 9 skokova.

Nakon završnih mečeva, uručena su priznanja i pehar najboljoj ekipi, dok je za najboljeg igrača turnira proglašen igrač KK Bosna Royal Nedžad Muratović.