SportKošarkaFOTO: Košarkaši Travnika bolji od ekipe Visokog koja je upisala osmi poraz...

U okviru 10. kola košarkaške A2 lige – grupa jug, visočki košarkaši koji ove sezone ne mogu da pronađu nikakav ritam u svojoj igri poraženi su od ekipe Travnik Bosna Tours rezultatom 75:84. Utakmica koja se igrala pod obručima KSC “Mladost” nije donijela mnogo promijena u igri košarkaškog kluba iz Visokog koji cijelu ovu sezonu, usljed mnogobrojnih finansijskih poteškoća, nedostatka igrača, opreme i drugih tehničkih predispozicija, pruža očajne partije, te koji nije upisao niti jednu jedinu pobjedu.

Ipak, ova utakmica je, za razliku od većine prethodnih, pokazala i pozitivnu stranu košarkaša visočkog kluba, koji su veoma ravnopravno tokom cijelog meča parirali svojim protivnicima iz Travnika, prvoplasiranoj ekipi na tabeli A2 lige.

Travničani su prvu četvrtinu otvorili sa dobrom igrom, koju su igrači Visokog većim dijelom ispratili dostojnim odgovorima, ali su ipak na kraju prvog perioda gosti napravili prednost od pet poena, pri rezultatu 17:22. Druga četvrtina donosi gotovo sličnu igru, sa nekim poboljšanjima u redovima domaćih, te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 36:43 u korist gostiju iz Travnika.

Drugo poluvrijeme donosi drastične promjene u igri Visočana, koji su se napokon oslobodili i razigrali, te na krilima Rešidovića, koji je u visočku ekipu došao kao pojačanje, te Nikolića koji je prvi put nastupio nakon polugodišnje pauze, dolaze do egala nekoliko sekundi prije kraja treće dionice pri rezultatu 61:61. Ipak, presudni trenutak nakon dobre serije visočkih košarkaša bit će posljednje sekunde četvrtine u kojoj Travničani zabijaju za prelazak u vodstvo i rezultat 61:63 na kraju trećeg perioda.

Ovaj koš u posljednjim sekundama trećeg perioda doveo je do psihološkog pada u redovima Visočana, koji su šutevima za tri poena i brzim akcijama pokušali da stignu zaostatak, ali to nisu uspjeli do kraja utakmice, te su gosti iz Travnika uz veoma dobar postotak šuta za tri poena, slavili rezultatom 75:84.

Ovim porazom Visočani su ostali zakucani za dno tabele, što je dodatni pokazatelj kompletne propasti sporta u našem gradu u proteklim godinama, budući da je ova ekipa tokom prošle sezone ostvarila solidan učinak, ali jednostavno loši uvjeti za rad i loša finansijska situacija u klubu doveli su do konačnog kraha KK Visoko ove sezone.

Naredno, 11. kolo A2 lige – grupa jug Visočani će gostovati kod kolega iz ekipe KK Radnički u Goraždu, ekipe koja sjajno igra ove sezone, sa nekoliko sjajnih domaćih i stranih igrača u svom rosteru i ekipe koja pretenduje da ove godine uđe u doigravanje za veći rang takmičenja. Svakako izuzetno teško gostovanje, gdje Visočani jedva da se mogu nadati nekom iznenađenju, no iznenađenja su uvijek moguća i možda baš klub iz Visokog odredi sudbinu klubova koji ove sezone pretenduju da nastupe u doigravanju.