SportNogometFOTO: NK Bosna u nesretnoj završnici poražena od Goška rezultatom 0:1

Analiza utakmice: Nakon 93 minute, koliko je trajala utakmica na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom, a u kojoj su se sastale ekipe NK Bosna i NK Gošk iz Gabele, navijači i stručni štab domaće Bosne teško da mogu biti zadovoljni postignutim u ovom susretu.

Iako je Bosna tokom cijele utakmice imala inicijativu i prednost na terenu, u odnosu na goste iz Gabele, ta prednost nije uspješno pretvorena u efektne pogotke, kojima bi Bosna mirno privela kraju ovu utakmicu, ali i jesenji dio sezone.

Veliki broj prilika i opsada gola Goška nisu urodili plodom, te nakon jedne greške u napadu i izgubljene lopte gosti koriste brzinu i smanjen broj igrača u odbrani Bosne i postižu, preko Ereiza, gol vrijedan pobjede. Podsjetit ćemo da je za ovaj gol asistirao Bošnjak.

Ovim porazom igrači Bosne pokvarili su zaista dobru polusezonu, završavajući je sa prvim domaćim porazom, ali ovaj poraz ne bi trebao mnogo da utječe na psihološke motive Bosne da se još spremniji vrate u drugi dio sezone.

Drugi dio sezone će početi krajem februara, a zimska pauza će, od ovog trenutka, biti prilika da stručni štab Bosne konsoliduje redove i popuni sve praznine koje su bile evidentne u pojedinim utakmicama, te da Bosnu pripreme za dobru igru u nastavku sezone.

Bosna će još uvijek morati sačekati rezultate utakmica koje se u ovim trenucima igraju na drugim terenima, kako bi saznala zvaničnu poziciju na tabeli koju zauzima nakon prvog dijela prvenstva, ali polovina tabele koju su osigurali može biti zadovoljavajuća za sve navijače i ljubitelje nogometa u Visokom.

Mi ovom analizom završavamo prvi prenos utakmica koje se igraju danas u Visokom. Vi ne propustite da pratite vaš najdraži portal Visoko.co.ba jer nas već od 18:00 sati očekuje prenos utakmice iz KSC “Mladost”, gdje će visočki rukometni kolektiv, RK Bosna Centrotrans, ugostiti ekipu RK Igman Ilidža.

Sa vama su danas bili vaši reporteri Dario Božić i Enes Hodžić, a do prenosa rukometne utakmice želimo vam prijatno popodne i ugodan dan.

_______________________________________________________________________

90’ +3 – Nakon što su istekla tri minuta nadoknade Slišić svira kraj utakmice i Bosna će nažalost prvi dio prvenstva morati završiti porazom. Gosti iz Gabele mogu sretni otići kući, a nakon Ištuka, još jedan visočki nogometni stručnjak, Kulović, uspješno se “osladio” pobjedom u Visokom.

U nastavku slijedi analiza cjelokupne utakmice, pa stoga ostanite sa nama.

90’ +1 – Sudija Slišić odlučio je utakmicu produžiti za tri minute, odnosno, tri minute nade za Bosnu su pred nama.

90’ – Igrači Bosne sada dugim loptama pokušavaju da preskoče sredinu terena i da igru što prije presele u kazneni prostor gostiju, ali je ostalo premalo vremena i ovakva igra je jalova, bez konkretnih prilika za izjednačenje. Čini se da će ipak Bosna jesenji dio prvenstva završiti porazom.

86’ – GOOOOL!!! Bosnina prenaglašena inicijativa se nije isplatila i nakon greške u napadu igrači Bosne gube loptu, što koriste gosti iz Gabele i kreiraju brz kontranapad. Bošnjak je sjajno asistirao za Ereiza, koji pogađa za vodstvo gostujuće ekipe i prednost. Još samo 4 minute su ostale do kraja zvaničnog dijela utakmice i Bosna će imati veoma težak zadatak da proba izvući makar jedan bod iz ovog okršaja na svom terenu.

81’ – Bliži se sam kraj utakmice i u toku je posljednjih 10 minuta zvaničnog vremena utakmice. Samim tim povećava se i nervoza u redovima obje ekipe, što bi Bosna mogla kroz svoju inicijativu iskoristiti. Ipak, u 81. minuti Čiva je neuspješno i vrlo slabo šutirao iz stopostotne prilike, te rezultat ostaje 0:0.

77’ – Gostiju uspijevaju da iskoriste sitne greške napadačkog i veznog dijela Bosne i kreiraju prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu. Iz kontranapada pokušali su ugroziti gol domaće ekipe, ali je Bekan, iako većinu vremena neuposlen, spremno dočekao ovu kontru i odbranio šut.

74’ – Prilike pred golom Goška se redaju svakog trenutka. U jednoj minut gledali smo dvije sjajne prilike. U prvo je Hodžić imao izglednu šansu da postigne pogodak, ali je sjajni Sušac ponovo na mjestu i brani njegov šut, a u drugoj prilici Frljak šutira glavom, ali lopta odlazi preko gola. Bosna nema sreće, ali ima inicijativu na svojoj strani i gol doslovno “visi u zraku”.

72’ – Još nekih 15-ak minuta je preostalo do kraja utakmice, a igra se itekako zaoštrila i obje ekipe grčevito traže priliku da postignu pogodak vrijedan pobjede u teškoj utakmici. Ipak, situaciju je morao smiriti sudija Slišić, koji je u kratkom periodu podijelio čak četiri javne opomene, a te žute kartone zaradili su Mirvić i Handžić, u redovima Bosne te Bošnjak i Puljić, u redovima Goška.

67’ – Nova prilika za Bosnu, ali ponovo bezuspješno jer je golman gostiju začarao svoju mrežu za šuteve igrača Bosne. Mirvić je ovog puta zaprijetio, ali njegov šut brani Sušac. Opsada gola Goška i dalje traje.

65’ – Dvadesetpet minuta prije kraja utakmice trener Dedić izvršio je i treću, posljednju izmjenu u redovima Bosne. Ovog puta van terena je izašao Čulov, a u igru će ući Selimović.

62’ – U toku je prava opsada gola gostiju iz Gabele, dok igrači Bosne pokušavaju da promjene rezultat. Gol bukvalno visi u zraku i čini se da je pitanje trenutka kada će lopta završiti u Suščevoj mreži.

58’ – Bosna ponovo preuzima inicijativu i dominaciju, te je lopta sve više u posjedu domaćih igrača, koji prenose igru na polovinu protivnika. Očekujemo postizanje golova.

53’ – Rasplamsala se igra na terenu stadiona Luke i obje ekipe pokušavaju kreirati izglednu priliku za gol, kojim bi prešli u prednost.

49’ – Gosti nastavljaju da prijete u nastavku. Malkić je ponovo šutirao prema golu Bosne, sa gotovo 30 metara, ali Bekan pokazuje spremnost i brani ovaj šut.

47’ – Na samom startu drugog dijela gosti su imali izglednu priliku, te je nakon gužve u bloku stvoren prostor za šut. Šutirao je Malkić, ali neuspješno, jer je golman domaće ekipe, Bekan, dobro postavljen i brani ovaj pokušaj Goška.

46’ – Zviždukom Slišića označen je početak drugog poluvremena utakmice NK Bosna – NK Gošk, na Gradskom stadionu Luke u Visokom. Nadamo se da ćemo u nastavku gledati pogotke, koji su izostali u prvom dijelu, ali sigurno nas očekuje uzbudljiva igra, nakon one prikazane u prvom dijelu, a posebno u završnici.

Broj navijača na tribinama, pred početak drugog dijela se povećao na 150 gledalaca i sada Bosna ima sve preduvjete da postigne pogodak, uz dobru podršku navijača.

Došlo je i do izmjena u redovima Bosne, kao predznak napadačke igre u nastavku. Iz igre su izašli Tahiri i Kamy Ntankeu, a u nastavku će ih zamijeniti Mujezinović i Krajišnik,

________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Nakon završenih prvih 45 minuta utakmice NK Bosna Visoko – NK Gošk Gabela, na Gradskom stadionu Luke Visoko ne možemo reći da smo gledali pretjerano uzbudljivu igru. Iako je Bosna preuzela terensku inicijativu od polovine prvog poluvremena i zaprijetila iz nekoliko izglednih, čak i stopostotnih prilika, nije došlo do promjene rezultata. S druge strane gosti su uspjeli tek pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti zaprijetiti golu domaće ekipe, ali je lopta proletjela pored stative, čime je stavljena tačka na prvi dio utakmice.

U nastavku oba trenera će morati pronaći način da njihove ekipe postignu pogodak i pobjedom završe jesenji dio prvenstva. Zasigurno će Bosna zaigrati još opasnije i jače u nastavku, te će pokušati da postignu pogodak, te ćemo vjerovatno veći dio vremena gledati borbu na polovini Goška. A igrači Goška svoje prilike, kao i do sada, tražit će nakon grešaka napadačkog i veznog reda Bosne, kako bi iz eventualnog kontranapada postigli pogodak.

Možemo zaključiti da nas, nakon zagrijavanja u prvom poluvremenu, očekuje veoma uzbudljiva utakmica u drugom dijelu, te se nadamo da ćemo gledati pogotke, koji su do sada izostali.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: U ovim trenucima sudija Slišić označio je kraj prvog poluvremena, u kojem smo gledali nekoliko dobrih prilika i dobru igru domaće Bosne. Ali, nažalost, izostali su pogoci. U nastavku slijedi kratka analiza prvog poluvremena

44’ – Taman kad smo govorili o bezopasnoj igri gostiju jedna greška Bosne, na samom kraju prvog poluvremena, dovela je do prve i najbolje prilike za goste u dosadašnjem toku utakmice. Malkić je pokušao postići pogodak iz slobodnog udarca i lopta prolazi tik pored stative, te nema promjene rezultata na ovoj utakmici.

43’ – Gosti su gotovo prestali da prelaze na protivničku polovinu terena i teško da mogu zaprijetiti golu Bosne. S druge strane domaća ekipa igra izuzetno dobru i mnogo bolju igru od gostujućeg Goška.

39’ – Sudija Slišić je dosudio i prvu javnu opomenu na ovoj utakmici. U prevelikoj želji Čiva je napravio prekršaj te zaradio žuti karton.

37’ – Sušac je začarao gol Goška i nemoguće je, pored njega, postići pogodak. Tahiri je ovog puta imao još jednu stopostotnu šansu, ali Sušac ponovo na mjestu i ponovo brani udarac domaćih igrača. Bosna sve više prijeti i pojačava tempo igre, u želji da postigne pogodak do kraja prvog dijela utakmice.

35’ – Posljednjih desetak minuta prvog poluvremena je pred nama. Kako se bliži kraj prvog poluvremena Bosna igra sve ozbiljnije i stvara sve opasnije prilike pred golom gostiju iz Gabele.

Mirvić je u 35. minuti pokušao šutirati na gol, ali lopta odlazi pored gola gostiju.

30’ – Bosna nastavlja da svojom terenskom inicijativom prijeti golu gostiju. Ovog puta Handžić je imao sto postotnu šansu da promijeni rezultat, u korist Bosne, ali je Sušac ponovo na mjestu i brani ovaj udarac.

27’ – Još jedna izgledna prilika za Bosnu, koja prijeti preko Hodžića, ali spreman je Sušac, golman gostiju, te brani ovaj udarac.

25’ – Na samoj polovini prvog poluvremena i dalje nema uzbuđenja ni na jednoj strani terena. Bosna ima blagu terensku inicijativu u odnosu na goste iz Gabele, te se sve češće igra prenosi na polovinu terena koju brane igrači Goška.

17’ – Bosna je odlučila ubaciti u brzinu više i nakon nekoliko minuta stvaraju sjajnu priliku. Handžić je postigao pogodak za Bosnu, ali je gol poništen zbog off-side pozicije u kojoj se našao Handžić.

Ipak, ovo je dobar pokazatelj da Bosna može stvoriti prednost u igri.

13’ – Nakon što je Bosna nekih pet minuta igrala sa igračem manje na terenu, zbog ukazivanja pomoći Čulovu, ponovo je sastav trenera Dedića kompletan, jer se u igru vraća Čulov, sa zavojem na glavi.

Ipak i dalje nema pravih prilika u igri, osim one iz osme minute kada je Bosna preko Hodžića neuspješno zaprijetila iz slobodnog udarca.

9’ – Do prve naredne prilike osvrnut ćemo se kratko na bodovni poredak oba kluba, gledajući tabelu Prve lige Federacije BiH. Naime, NK Bosna zbog poraza od Budućnosti u prošlom kolu nije uspjela da napravi značajan pomak na 3. ili 2. poziciju tabele, te se u ovom trenutku sa 22 osvojena boda nalazi na zadovoljavajućem 5. mjestu, uz četiri boda zaostatka za prvoplasiranom Budućnosti. Ovaj bodovni učinak Bosna je ostvarila sa 7 pobjeda, jednim remijem i 6 poraza iz 14 utakmica.

S druge strane Gošk se nalazi na samoj sredini tabele i zauzima 9. poziciju. Sa izjednačenim učinkom od po pet pobjeda i poraza, te uz četiri remija, ova ekipa je ostvarila 19 bodova, te pokazala svoju oštrinu na domaćem terenu. Ipak, prilika za Bosnu će sigurno biti loša igra Goška u gostima, što je faktor prednosti uprkos pobjedi Goška iz prošlog kola protiv Zvijezde.

8’ – Nakon osam minuta imali smo priliku da vidimo i prvi udarac u ovoj utakmici. Priliku da promijeni rezultat imao je Hodžić, u redovima Bosne, koji je iz slobodnog udarca uputio šut ka protivničkom golu. Nažalost, ova lopta je odletjela iznad gola gostiju, bez opasnosti za gostujućeg golmana.

5’ – Već pet minuta je iza nas na stadionu Luke i još uvijek je u toku početno “opipavanje” pulsa na obje strane terena, te se obje ekipe nastoje strateški postaviti pred glavni dio prvog poluvremena.

1’ – U ovim trenucima sudija Slišić je označio početak za visočku Bosnu posljednje utakmice jesenjeg dijela prvenstva. Nadamo se da je ispred nas 90 minuta dobre igre, u kojoj će Bosna izvojevati pobjedu vrijednu završetka polusezone u gornjem dijelu tabele.

Na Gradskom stadionu Luke pripreme ekipa za utakmicu gotovo su završene, a igru će sa tribina pratiti negdje oko 50 navijača, koji se u ovom trenutku nalaze na tribinama. Očekujemo vrlo skoro zvižduk, koji će označiti početak same utakmice, a koju će suditi sudije iz Cazina, Sanel Slišić, Hifzija Toromanović i Nikola Bošnjak.

Prije samog početka utakmice osvrnut ćemo se kratko na same ekipe, odnosno, na igrače koje će danas imati na raspolaganju treneri Dedić i Kulović.

bosna gosk igraciZa NK Bosnu, u prvih jedanaest, na teren su istrčali: Bekan, Frljak, Hodžić A., Handžić, Čulov, Čiva, Kadić, Mirvić, Karavelić, Tahiri i Kamy Ntankeu, dok će na klupi svoju priliku čekati još i Šukrija, Tekešinović, Mujezinović, Krajišnik, Klarić, Selimović i Čomaga.

S druge strane visočki trener Faruk Kulović, koji sjedi na klupi Goška, u prvih jedanaest uvrstio je: Sušca, Dalmatina, Puljića, Bošnjaka, Ereiza, Odaka, Malčića, Đajića, Delića, Marića i Jelavića. Svoju priliku sa klupe potražit će još i Mulać, Obradović, Limov, Kojić, Majstorović i Nikolić.

Nakon poraza u prošlom kolu od ekipe Budućnosti, nogometaši visočke Bosne danas na stadionu Luke dočekuju ekipu Goška iz Gabele, koju vodi visočki trener Faruk Kulović, u posljednjem kolu jesenjeg dijela Prve lige Federacije BiH. Bosna je sasvim solidno odigrala ovaj jesenji dio šampionata i uz malu dozu sreće vrlo lako je mogla biti i na prvoj poziciji, ali ni pozicija broj pet sa 22 osvojena boda, nije nimalo loša pred proljetni dio šampionata u kojem će ovaj rang takmičenja, sasvim je sigurno, napustiti mnogo veći broj ekipa, nego je to bio slučaj ranijih godina. Utakmica između Bosne i Goška počinje od 13:00 sati na stadionu Luke, uz direktan tekstualni prijenos samo na Visoko.co.ba.