Lokalne TemePozitivno VisokoFOTO: RK Bosna Centrotrans trijumfovala nad RK Gračanica rezultatom 27:21

ANALIZA UTAKMICE: Nakon što smo pogledali 60 minuta sjajnog rukometa na parketu KSC “Mladost”, možemo konstatovati da je domaća ekipa RK Bosna Centrotrans zasluženo slavila u ovoj utakmici. Iako su u proteklom kolu savladani u Tuzli ubjedljivim rezultatom 30:15, ovog puta gledali smo pravo predstavljanje visočkog rukometa i pravu igru Visočana, koji su cijelim tokom utakmice držali prednost i pobjedu u svojim rukama.

Konačni rezultat glasio je 27:21, a Visočani sigurno mogu biti zadovoljni gotovo svakim segmentom svoje igre danas.

Kratko ćemo se, u nastavku, osvrnuti na igru. Dakle, u prvom dijelu, na samom otvaranju domaća ekipa je igrajući sjajnu odbranu, uz visok procenat realizacije kontranapada, uspjela napraviti pozamašnu prednost, koju su nadalje održavali tokom cijele utakmice. Posebno raspoloženi Burić dao je veliki doprinos ekipi u početnom zaletu, koji su kasnije produbili Limo, Bečak i Skopljak. Već na kraju prvog poluvremena Bosna je imala ubjedljivu prednost, koja je gotovo označavala pobjedu danas.

Na početku drugog dijela gledamo izvrsnu odbranu domaće ekipe, koja u pojedinim momentima gradi prednost od čak 8 golova, što dodatno stvara teret gostima iz Gračanice. Gosti nisu uspjeli da pronađu nikakvo rješenje za prolazak iza “čelične zavjese” zelenih, koji su odlično gradili odbrambene pozicije, a nastavak dobre igre domaćih na drugom dijelu parketa, u napadu je produbio agoniju gračaničkih rukometaša.

Tek na deset minuta prije kraja utakmice nastala je blaga panika u redovima RK Bosna Centrotrans, a čiji uzrok je vjerovatno umor, te su gosti uspjeli da smanje veliku razliku, postignuvši golove nakon grešaka domaćih. No, prilazak na pet razlike je sve što su i uspjeli napraviti u tom posljednjem pokušaju, jer ih je u njihovim naumima spriječio ponovni junak Visočana, golman Ismar Hadžić, odbranivši tri-četiri šuta i prekinuvši jednan kontranapad, koji je značio siguran pogodak za preokret gostiju.

Sve u svemu, trener Antović i navijači visočkog kluba mogu biti izuzetno zadovoljni danas prikazanom igrom domaće ekipe, te će ovakva igra zasigurno donijeti veliko samopouzdanje mladoj ekipi, dok će svi budući protivnici prije utakmice u Visokom morati izvršiti dobru pripremu za teško gostovanje.

Na kraju ukratko ćemo izdvojiti najbolje pojedince domaće ekipe danas, među kojima se najviše ističe golman Hadžić sa svojih 14 pobjeda, a zatim ga slijede Limo sa 7, Skopljak i Bečak sa po 5 i Burić sa 4 postignuta pogotka, što je bilo sasvim dovoljno za rezultat od 27:21.

Naredne sedmice slijedi pauza u rukometnoj Premijer ligi BiH, budući da rukometna reprezentacija BiH u toku naredne sedmice igra dva kvalifikaciona meča za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj.

Nakon što kvalifikacije budu završene RK Bosna Centrotrans će u srijedu, 11. 11. 2015. godine, u okviru 9. kola Premijer lige, gostovati u Gradačcu kod istoimene ekipe, gdje će pokušati potražiti još jednu pobjedu koja bi ih odvela korak dalje ka sredini tabele i ka ranom osiguravanju opstanka u ligi. Ekipa RK Gradačac se trenutno nalazi na 13. poziciji sa 6 ostvarenih bodova, ali će dozu samopouzdanja Visočanima sigurno dati podatak da su ti bodovi ostvareni u prvoj i trećoj utakmici, a da su gradačački rukometaši pet od svojih šest poraza ove sezone upisali u posljednjih pet kola.

S druge strane Bosna današnjom pobjedom skače na 9. poziciju tabele, te će sigurno u nastavku prvenstva pretendirati na još veći skok prema vrhu tabele, a tu bi veliku ulogu mogla igrati i zaostala utakmica protiv ekipe RK Vogošća Poljine Hills, koja će se igrati u decembru.

U svakom slučaju očekuje nas veoma zanimljiv nastavak prvenstva, kada govorimo o visočkom predstavniku u društvu najboljih bh. rukometnih klubova, a vi dragi naši čitaoci ne propustite da i dalje, svakog vikenda, pratite live prenose utakmica RK Bosna Centrotrans samo na vašem portalu Visoko.co.ba.

Sa vama je danas bio vaš komentator Enes Hodžić, koji vas ovim putem pozdravlja i želi prijatno nedjeljno veče.

________________________________________________________________

KRAJ UTAKMICE: U ovim trenucima mostarski arbitri označavaju kraj utakmice između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Gračanica, a konačan rezultat glasi 27:21 u korist domaće ekipe.

Ne propustite analizu cijele utakmice u nastavku, samo na vašem portalu Visoko.co.ba, kao i kratku najavu narednog kola.

58’ – Još svega dvije minute su ostale do kraja utakmice, ali ovdje je posao za Visočane bio dovršen već odranije i bilo je potrebno održati prednost nad gračaničkim klub, što im je pošlo za rukom i sada će mirno ovu utakmicu privesti kraju, upisujući još jednu pobjedu na svoj konto.

U nastavku slijedi analiza kompletne utakmice na vašem portalu Visoko.co.ba

55’ – U posljednje 2-3 minute gosti su se primakli na pet golova razlike i uspjeli da stvore nekoliko prilika kojima su mogli da smanje svoj zaostatak, ali je odbrana Visočana uspjela da zadrži sve ove nalete, te se posebno istakao golman Hadžić sa tri odbrane i jednim presječenim kontranapadom u posljednjih nekoliko minuta, čime je začarao svoju mrežu za goste iz Gračanice.

Trenutni rezultat glasi 26:20, pa iako su nekoliko grešaka domaći igrači napravili u posljednjim minutama, koje su ih mogle koštati preokreta, vjerujemo da će do kraja utakmice uspjeti održati ovaj rezultat.

51’ – Deset minuta prije kraja, u odnosu na ostatak utakmice, ništa se značajno nije promijenilo u utakmici koju gledamo na parketu KSC “Mladost”. Odnos snaga je isti od početka utakmice i Bosna ubjedljivo vodi tokom cijele utakmice, prvenstveno zahvaljujući izvanrednoj odbrani, o kojoj pričamo od početka prenosa, a zatim i zbog dobre realizacije na drugom kraju terena. U stvaranju rezultata nije ih uspio zaustaviti ni gračanički golman, Ahmetašević, koji je izuzetno raspoložen za utakmicu danas.

Gosti su prvi put, nakon dugo vremena, u ovom trenutku uspjeli doći na 6 golova zaostatka, a trenutni rezultat glasi 25:19

45’ – Bosna i dalje, u istom ritmu, nastavlja da lomi odbranu gostiju iz Gračanice, dok na drugom kraju terenu održavaju sjajnu odbranu, ne dozvoljavajući protivniku da uopće i razmišlja o smanjivanju razlike ili eventualnom preokretu.

Trenutni rezultat od 23:15 je znakoviti pokazatelj da Bosna u svojim rukama ima sigurnu pobjedu do kraja ove utakmice.

38’ – Gosti iz Gračanice na početku drugog poluvremena bez ikakve ideje kako promijeniti igru koju su im Visočani nametnuli na samom početku utakmice i kojom održavaju prednost od 7-8 golova nad protivničkom ekipom.

U ovom trenutku rezultat glasi 19:12, a posebnu draž utakmici daju raspoloženi golmani, Ahmetašević i Hadžić, od kojih je prvi za Gračanicu upisao 12 odbrana, dok je Hadžić za Bosnu upisao 10 odbrana.

33’ – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice na parketu KSC “Mladost” Visoko, u kojoj Bosna Centrotrans igra zaista sjajnu partiju protiv Gračanice, a trenutni rezultat glasi 17:10 u korist domaće ekipe, koja igra zaista dobru odbranu.

Analiza prvog poluvremena: Nakon prvih trideset minuta posljednje utakmice 8. kola Premijer lige BiH, koja se u Visoko igra između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Gračanica, rezultat glasi 15:9, u korist domaće ekipe. Sasvim zasluženo, mladi igrači visočke Bosne uspjeli su savladati svog protivnika već na samom početku poluvremena, a i nastavku utakmice sjajna odbrana i visoka realizacija iz kontranapada Bosnu je odvela do visoke prednosti, koja je u pojedinim trenucima iznosila čak 7 golova razlike.

Svakako, vrijedi istaknuti i pojedince, na čijim krilima Visočani grade današnji dobar rezultat, a to su prije svega Limo sa 5 golova i Hadžić sa 8 odbrana, a zatim slijede Burić sa 3 pogotka, te Bečak i Skopljak sa po 2 postignuta pogotka.

Ukupno gledajući, današnja utakmica, u odnosu na onu iz prethodnog kola, pravi je pokazatelj je stvarne igre Visočana koji su, nakon svojevrsnog pražnjenja u pobjedama protiv Konjuha i Dervente, u proteklom kolu doživjeli nesretan poraz u Tuzli.

Svakako, hvale vrijedna je i ogromna podrška domaćih navijača, kojih u dvorani ima sigurno preko tri stotine i koji bodre svoju ekipu, tražeći pobjedu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Bosna na krilima dobre odbrane i rapoloženih krila napravila sjajan posao u prvom poluvremenu. Rezultat u korist domaćih na poluvremenu glasi 15:9, a u nastavku slijedi kraća analiza igre domaće ekipe.

27’ – Bliži se kraj prvog poluvremena, a Bosna na krilima bučnih navijača radi sjajan posao na terenu. Trenutni rezultat glasi 14:8.

Na poluvremenu slijedi analiza igre u prvom poluvremenu.

23’ – U ovom trenutku najveća prednost, od 6 golova, na strani domaće ekipe, a sjajno raspoloženi Limo, sa 5 postignutih golova, predvodi svoju ekipu do odlične završnice prvog poluvremena.

Rezultat glasi 13:7.

19’ – Bosna od samog početka uspijeva održati konstatnu prednost od 3-4 pogotka, ne dopuštajući protivniku iz Gračanice da se približi eventualnom poravnanju. Nakon porazne predstave u Tuzli proteklog vikenda ove nedjelje kao da gledamo novu, preporođenu ekipu na terenu KSC “Mladost”, koja ovog puta igra sjajnu odbranu i odličan kontranapad.

Također, velika podrška visočkih navijača itekako ima veliki značaj u ovoj dobroj partiji rukometaša Bosne.

Trenutni rezultat glasi 11:7.

13’ – Ipak sjajno raspoloženi Burić i Limo danas postižu pogotke iz gotovo svih pozicija za visočku Bosnu, te je Limo svojim trećim pogotkom postavio rezultat na 7:4.

12’ – Dva veoma brza pogotka iz kontranapada, nakon dobre odbrane, goste iz Gračanice vraćaju na svega dva gola zaostatka, a rezultat glasi 6:4.

11’ – Igrači RK Bosna Visoko i dalje u velikoj prednosti sa sjajnom odbranom, kojom zaustavljaju svaki napad gostiju iz Gračanice, a posebno se ističe i dobra forma golmana Ismara Hadžića, koji već na kontu ima tri odbrane.

S druge strane, gosti ne uspijevaju da pronađu način za zaustavljanje raspoloženog Mahira Burića u napadu Bosne, a tek golman gostiju uspijeva zaustaviti poneki napad domaće ekipe.

Trenutni rezultat glasi 6:3 u korist domaćih.

7’ – Inače, prije ove utakmice, a nakon završenih svih utakmica 8. kola, Gračanica na tabeli Premijer lige BiH zauzima 9. poziciju, sa 9 ostvarenih bodova, dok je Bosna pala nekoliko pozicija i ovom trenutku je na 12. poziciji sa 7 ostvarenih bodova, uz utakmicu manje.

6’ – Domaći igrači, za razliku od prošlog kola koje su odigrali veoma loše u Tuzli, utakmicu 8. kola protiv RK Gračanice otvorili su odličnom igrom. Prije svega znakovita su poboljšanja u odbrani domaće ekipe, koja ne dopušta gotovo nikakve pogotke gostima iz Gračanice, a zatim brzi kontranapadi rezultiraju pogocima na drugoj strani.

Trenutni rezultat glasi 4:1 u korist Bosne.

4’ – Bosna je nastavila niz golom Bečaka, nakon sjajno izgrađenog napada, ali gosti prekidaju dobru seriju i trenutni rezultat glasi 2:1.

U ovim trenucima na tribinama se nalazi negdje oko 250-300 navijača, koji sjajno bodre visočki klub do, nadamo se, pobjede danas.

1’ – Utakmica je počela pogotkom za domaće igrače, a strijelac je Mahir Burić, koji je ovim najavio odličnu borbu domaćih.

_______________________________________________________________________

Za nekoliko minuta na parketu Kulturno-sportskog centra “Mladost” u Visokom počinje utakmica u kojoj, u okviru 8. kola rukometne Premijer lige BiH, RK Bosna Centrotrans iz Visokog dočekuje RK Gračanica iz Gračanice.

Iako ovu utakmicu možete pratiti u izravnom prenosu u programu BHRT 1, naš portal za sve svoje vjerne čitaoce, kao i svakog vikenda, donosi tekstualni prenos utakmice, uz detaljnu analizu svih značajnih momenata ove utakmice.

Ovaj veoma značajan susret označit će moguću prekretnicu za visočke rukometaše, a prepuna dvorana KSC “Mladost” garant je dobre utakmice koja je pred nama, stoga ne propustite da pratite ovaj prenos na našem portalu.