Foto KornerFOTO+VIDEO / Veliko slavlje Rođenih u Visokom: Velež je novi prvak i...

FOTO+VIDEO / Veliko slavlje Rođenih u Visokom: Velež je novi prvak i član Premijer lige BiH

Pred oko 2.000 navijača koji su iz Mostara ove subote stigli u Visoko nogometaši FK Velež uspjeli su upisati novu, 23. pobjedu ove sezone i na taj način osigurati titulu prvaka Prve lige FBiH, kao i plasman u Premijer ligu BiH.

Već od samog starta susreta nogometaši Veleža uspjeli su uspostaviti kontrolu igre na terenu protiv posljednjeplasirane NK Bosne, te su zahvaljujući toj kontroli uspijevali i stvoriti veliki broj prilika u napadu. Nekoliko puta igrači Bosne su zaprijetili iz kontri i polukontri, ali poprilično neuspješno, te upravo jednu takvu polukontru u 36. minuti koriste nogometaši Veleža da preko Fajića stignu do vodstva od 0:1. To je bi i konačan rezultat prvog dijela utakmice.

U drugo poluvrijeme Rođeni ulaze još energičnije, te vrlo brzo stvaraju prilike za nove pogotke, a njihov trud nagrađen je u 50. minuti kada, preko Ovčine, dolaze do povećanja vodstva i zagrantiranog slavlja u Visokom.

Do kraja susreta gledali smo poprilično zanimljiv, ali miran nogometni sraz, popraćen sjajnom atmosferom s tribina, koja je proključala kada je glavni arbitar susreta odsvirao kraj i na taj način zvanično proglasio Velež prvakom i novim članom najelitnijeg nogometnog takmičenja u BiH.

Navijači Veleža slave, Visoko koje je doživjelo nogometni krah ove sezone obojeno je u boje prvaka, te ovom prilikom redakcija portal Visoko.co.ba čestita svim Rođenim na uspjehu koji su napravili i povratku u Premijer ligu.

Ono što je zanimljivo, veliku euforiju na startu susreta nakratko je pokvarila činjenica da je uprava NK Bosna Visoko odlučila naplaćivati ulaznice navijačima iz Mostara, iako je ulaz na sve utakmice visočke ekipe bio slobodan. Ipak, brojni drugi Visočani su se odužili na drugačije načine, pa je tako na stadionu bio istaknut i transparent “Rođeni šampioni čistog obraza”, a u jednom trenutku je iznad stadiona preletio i avion iz kojeg su izbačeni leci kojima je proslavljena pobjeda Veleža i istaknuta podrška iz Visokog.

Kada je riječ o ostalim susretima 29. kola Prve lige FBiH, rezultati su glasili:

FK Igman – NK Vitez 1:0

U nastavku pogledajte fotogaleriju svih trenutaka sa današnje utakmice u Visokom: