SportNogometFrancuska majstorijom Girouda savladala Holandiju

Francuska majstorijom Girouda savladala Holandiju

U večernjem terminu od 20:45 odigrana su tri meča drugog kola Lige nacija, sa fokusom u Francuskoj. Na Stade de Franceu navijači su imali čast da proslave titulu svjetskog prvaka koju je Francuska osvojila na Mundijalu u Rusiji. Upriličena je svečanost na kojoj su Trikolori sa peharom svjetskog prvaka izašli pred navijače.

U takvom ambijentu vidjeli smo i odličan duel velikana evropskog fudbala, Francuske i Holandije, koji je završen pobjedom domaćina rezultatom 3:1. Francuzi su bili mnogo bolji rival u prvom dijelu, a jedini gol je postigao Kyllian Mbappe u 14. minuti. Prava je sreća za Lale da nisu primili još koji gol u prvom dijelu. No, nastavak susreta pripada Holanđanima, bar njegov prvi dio. Nekoliko odličnih prilika imali su gosti, prije svega Georginio Wijnaldum, prije izjednačujućeg gola Ryana Babela. Odlično mu je Kenny tete centrirao sa strane, a on je fino dočekao loptu i poravnao rezultat. Kada su mnogi mislili da će remi biti konačan rezultat, pojavio se Olivier Giroud i fantastičnim volej udarcem donio pobjedu Trikolorima. U Ligi C, trećem rangu novog takmičenja, sastali su se Kipar i Slovenija, a susret je završen pobjedom domaćina. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a na otvaranju drugog Robert Berič postiže gol za goste.

Ipak, radost je trajala svega 10-tak minuta, pošto je Pieros Sotoriu donio poravnanje, da bi autogol Stojanovića iz 90. minute značio i pobjedu nakon preokreta Kiprana. U kvalitetom najslabijem duelu dana Lihtenšajn je golovima Salanovića i Wiesera slavio rezultatom 2:0 protiv Gibraltara. Paralelno sa utakmicama Lige nacija igraju se prijateljski susreti selekcija koje su slobodne po aktuelnom kolu svoje lige, pa je tako na teren izašla Njemačka kojoj je rival bio Peru. Gosti su se dobro držali, vodili golom Luisa Advincule, ali su Nijemci preokrenuli golovima Juliana Brandta i Nica Shulza.