SportFrancuska u rukometnom klasiku bolja od Norveške, težak poraz Makedonaca

Francuska u rukometnom klasiku bolja od Norveške, težak poraz Makedonaca

Meč između Francuske i Norveške je bez sumnje derbi kompletnog prvog kola Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu, a u ovom dvoboju su Trikolori slavili trijumf – 28:24.

Od prvog minuta igralo se uglavnom gol za gol, a na pauzu se otišlo izjednačenim rezultatom 13:13. U nastavku je šestostruki prvak svijeta ubacio u brzinu više i na kraju slavio konačnim rezultatom 28:24.

Norvežanima nije pomogao ni sjajni Sagosen koji je postigao čak deset golova, dok je Francuze do prve pobjede predvodio Mahe sa devet pogodaka.

Francuska – Norveška 28:24

Portugalci su pobjedom nad Islandom još jednom pokazali i dokazali da su postalji ozbiljna rukometna reprezentacija. Slavili su sa 25:23 najviše zahvaljujući Soaresu koji je postigao šest golova, a isti broj pogodaka je na drugoj strani zabio i Elisson.

Portugal – Island 25:23

Sjeverna Makedonija je pored Slovenije i Hrvatske jedini predstavnik regiona na ovom turniru, no njihov premijerni meč nije prošao slavno. Šveđani su ih ubjedljivo savladali rezultatom 32:20.

Makedonci jednostavno nisu imali rješenja za Wannea koji im je zabio 11 pogodaka. Veliki Kiro Lazarov se zaustavio na cifri od pet pogodaka u ovom susretu.

Švedska – Sjeverna Makedonija 32:20