SportNogometFudbaleri Milana pobijedili Bolognu

Fudbaleri Milana pobijedili Bolognu

Fudbaleri Milana pobijedili su večeras na gostujućem terenu Bolognu sa 4:2, u utakmici devetog kola Serije A i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Milan je poveo u 16. minutu golom koji je postigao Rafael Leao, a prednost je udvostručio Davide Calabrija u 35. minutu.

Bologna je smanjila autogolom Zlatana Ibrahimovića u 49. minutu, a tri minuta kasnije izjednačio je Musa Barrow.

Milan je poveo u 84. minutu pogotkom Ismaela Bennacera, a pobjedu je obezbijedio Ibrahimović golom u 90. minutu.

Bologna je utakmicu završila sa devetoricom igrača, Adama Soumaoro dobio je crveni karton u 20. minutu, dok je njegov saigrač Roberto Sorijano isključen u 58. minutu.

Milan je sada prvi na tabeli sa 25 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Napolija.

Ekipa Siniše Mihajlovića je u posljednje dvije utakmice bez pobjede i poslije trećeg poraza u prvenstvu zauzima deveto mjesto na tabeli sa 12 bodova.