SportFudbaleri Sarajeva nisu uspjeli iznenaditi BATE i oprostili su se od Europa...

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli iznenaditi BATE i oprostili su se od Europa lige

logo
logo
×
SPORT

Večerašnji meč u Borisovu završen je bez golova, a BATE je prošao dalje, zahvaljujući pobjedi u prvom meču koji je igran u Zenici
Elvir Hodzic |
15.08.2019

Sarajevo
Bjeloruski prvak BATE opravdao je epitet favorita u duelu protiv Sarajeva i plasirao se u play-off rundu doigravanja za grupnu fazu Europa lige, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvak Bosne i Hercegovine FK Sarajevo večeras je u gostima protiv bjeloruskog prvaka BATE Borisova igralo uzvratni meč trećeg kola kvalifikacija za grupnu fazu Europa lige.

Bjelorusi su u meč ušli kao favoriti i imali su rezultatsku prednost od 2:1 iz prošlosedmičnog meča u Zenici.

Izabranici Husrefa Musemića dobro su otvorili utakmicu i dominirali su na terenu, ali polovinom poluvremena domaći BATE je preuzeo inicijativu i imao nekoliko izrazitih šansi, ali na odmor se otišlo bez golova.

I u drugom poluvremenu je viđena borbena igra, ali mreže na obje strane terena su mirovale.

BATE je tako osigurao ostanak u najmasovnijem klupskom takmičenju u Europi, dok će se Sarajevo vratiti domaćim takmičenjima.