SportFulham sa prednošću od dva gola nastavlja borbu za Premier ligu

Fulham sa prednošću od dva gola nastavlja borbu za Premier ligu

Fudbaleri Fulhama ostvarili su gostujuću pobjedu nad Cardiffom rezultatom 2:0 i tako došli na korak od finala play-offa u Championshipu.

Nakon minimalnog trijumfa Swanseaja na svom terenu protiv Brentforda u prvom polufinalnom meču doigravanja za posljednjeg člana Premier lige, Fulham je bio još ubjedljiviji i došao je na korak od Wembleya.

Danas je tim iz Londona gostovao u Velsu Cardiffu te je upisao trijumf od dva gola prednosti koje nosi uoči revanša.

Oba pogotka postignuta su na sjajan način. Prvo je u 49. minuti Josh Onomah napravio pravi dar-mar pred golom Velšana i nakon solo-akcije pogodio za vodstvo, da bi konačan rezultat bio postavljen u prvoj minuti nadoknade.

Neeskens Kebano je postigao vrlo lijep pogodak iz slobodnog udarca i tako krunisao odličan nastup večeras.

Revanš susret se igra za tri dana, a dan ranije odigrat će se i uzvratni duel između Brentforda i Cardiffa. Tako ćemo saznati oba učesnika najvrijednijeg meča u klupskom fudbalu, finala play-offa u Championshipu.