Lokalne TemeSportGodina za pamćenje TKD Bosne: Ostvareni rezultati za ponos Visokog

Godina za pamćenje TKD Bosne: Ostvareni rezultati za ponos Visokog

TKD Bosna iz Visokog i prošle godine ostvarila je briljantne rezultate.

Naime, članovi ovog kolektiva napravili su pravu „žetvu“ medalja  i pehara kako u BiH, tako i u inozemstvu. Teško je, gotovo nemoguće, nabrojati šta su sve osvojili članovi ovog uzornog kolektiva, a čiji rezultati izazivaju poštovanje. Spomenit ćemo samo one najznačajnije: na Državnom prvenstvu u Bijeljini u borbama su osvojili 10 zlatnih medalja, a u pomsama 11 zlatnih, na tom prvenstvu juniorski prvak je postao Kerim Ahmedspahić, a juniorska šampionka Anesa Pulo. U pomsama  kod muškaraca najbolji je bio Adin Šahić, a kod djevojaka Hana Jahić. U disciplini pomse Bosna je bila državni prvak, a u borbama vicešampion. Na Balkanskom prvenstvu u Bugarskoj srebro je osvojio Patrik Bogeljić, a bronzu Anesa Pulo. Na Međunarodnom prvenstvu u Zenici u borbama su osvojili 17 medalja (pet zlatnih, šest srebrenih, šest bronzanih), a u formama tri medalje (dva zlata i srebro). Na Međunarodnom prvenstvu u Bugojnu 38 medalja (18 zlatnih, 11 srebrenih i devet bronzanih). U Tešnju u sveukupnom poretku bili su ekipni  prvaci, osvojivši  45 medalja, i to u borbama 32/15 zlata, 12 srebrenih, pet bronzanih), a u formama 13 medalja( šest zlata, četiri srebra, tri bronze). Na  turniru „BOSNA OPEN 2016“ koje je održano u martu u Visokom, bili su ukupni pobjednici , a na takmičenju je nastupilo 418 takmičara iz 19 klubova iz BiH i inozemstva, također i u formama su bili šampioni, sa osvojenih 115 bodova. Na turniru u Mostaru, a na kojem je nastupilo preko 600 takmičara osvojeno je 17 medalja(pet zlata, šest srebrenih, šest bronzanih). Na čuvenom turniru „Jastreb OPEN“ koji je održan u Zagrebu zlato je osvojila Mubina Klepo, a bronzu su osvojili Patrik Bogeljić, Asmir Hrvat, Kerim Ahmedspahić. Na prestižnom turniru u Štutgartu, nastupajući za selekciju Zeničko-dobojskog kantona – Hana Bulbulušić osvojila je zlato, a Ilda Kovačević srebrenu medalju. Na turniru u Vršcu (Srbija) nastupajući za selekciju Zeničko-dobojskog kantona članovi ovog kolektiva osvojili su šest medalja (zlato, četiri srebra i bronzu).

Inače, ovaj kolektiv broji preko 400 takmičara, koji treniraju na devet punktova i to na području dva kantona i četiri općine: Visoko, Breza, Vareš i Ilijaš, a što je poduhvat za čestitanje i divljenje.

Trener ovog kolektiva, Edin Kajević Kaja, o tome kaže: „Ovaj rezultat koji su osvojili članovi našeg kluba je za ponos, poštovanje i divljenje. U izuzetno jakoj konkurenciji, na brojnim prvenstvima i turnirima, u inozemstvu i širom naše zemlje naši takmičari još jednom su potvrdili svoje znanje i želju da budu na tronu i za ono što su demonstrirali na ovim takmičenjima zaslužuju samo riječi hvale. Svi postignuti rezultati su plod mukotrpnog rada na gotovo svakodnevnim treninzima, a koji iziskuju puno znoja, truda, odricanja od mnogo čega, samo da bi se bilo na vrhu. Rezultati, medalje, pehari, diplome su dodatni stimulans za njihove buduće nastupe na brojnim  prvenstvima i turnirima širom naše zemlje, ali i inozemstva i očekujem nove medalje i nova priznanja, i u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.Već u ovoj godini smo nastavili sa novim medaljama i priznanjima. Naime, na turniru „Bugojno CUP 2017“ osvojili smo  tri zlata (Džana Šero, Amina Hrvat i Ilda Kovačević) i pet srebrenih medalja, a na velikom internacionalnom turniru „GERMANY OPEN 2017“ koji je održan u Hamburgu, naša Hana Bulbulušić osvojila je srebrenu medalju.“